Fortnite'ın 3. Sezonunda Arabalar Gelecek!

Fortnite'ın 3. Sezonunda Arabalar Gelecek!

Fortnite’ın 3. Sezonun, 2. Kısmı bildiğiniz gibi artık oynanılabilir durumda. Bu sezonda ise gerçekten çok fazla değişiklik ve yeni özellikler mevcut. Epic’in bu battle royale oyununa Aquaman dış görünüşü bile eklendi. Lakin hepsi bunlarla sınırlı değil gibi gözüküyor. Oyunda yeni bir araç türü var, işte karşınızda arabalar! Her şeye rağmen, Sezon 3’ün fragmanına baktıktan sonra bu arabaları şu an kullanabileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Arabalar henüz oyunda değil. Fortnite’da araba sürmek için biraz daha beklemeniz gerekiyor gibi.

Daha önceden araçların geleceğine dair videoda bilgiler olsa da, ne yazık ki şu an Fortnite’ın haritasındaki herhangi bir notkada araba mevcut değil. Aslında bu konuyla alakalı başka bir durum da var, Sezon 3’ün suyla ilgili teması yüzünden adanın çoğu toprak parçası sular altında kaldı. Arabalar olsaydı bile emin olun ki düzgün bir şekilde sürmek eziyet olurdu. Yine de bu sezon boyunca yine başka bir harita değişikliği olunca, arabaları sürebileceğimizden eminiz.

Epic’in resmi websitesinde ise, Sezon 3’ün devamında bu su basmış noktaların gittikçe azalacağı belirtildi. Böylece yeni bölgeler ve özellikler ortaya çıkacakmış. Yeni bir arabanın ekran görüntüsü ile, Epic şu mesajı yazdı;

“Sular azaldığında, öncekine oranla daha fazla yer açılacak. Yollar tekrardan açıldığında ise, etrafta dolaşmak için yeni yöntemler ortaya çıkacak...”

Bu sırada, Sezon 3’ün ilk Aquaman mücadelesine şu an katılabilirsiniz. Bunun için de Fortilla’da su girdabı kullanmanız gerekiyor. Her hafta yeni bir Aquaman mücadelesi açılıyor. Beş mücadelenin hepsini de tamamladığınız zaman önceden belirlenmiş olan bir Aquaman dış görünüşüne sahip oluyorsunuz.

Sezon 3’le birlikte gerçekten de çok şey değişti. Marauders isimli yeni bir düşman türü ile uğraşmanız gerekiyor. Bir de, oyunu oynadıkça adada dolaşabileceğiniz bir sürü yeni yer buluyorsunuz. Sezon 3’ün Battle Pass’ını şu an alabilirsiniz ve hem de açılacak bir sürü kozmetik ödülü de mevcut. Gelişmeler olduğu zaman sizlerle paylaşacağız.

Su temasının ardından, arabaların oyuna gelecek olması gerçekten Fortnite’ı bambaşka bir boyuta sokacak gibi gözüküyor. Siz bu sezondan memnun musunuz?