Fortnite v12.60 Güncellemeleri Duyuruldu!

Fortnite v12.60 Güncellemeleri Duyuruldu!

Fortnite’a 20 Mayıs, Çarşamba günü yeni bir güncelleme gelmişti. Bu gelen güncelleme Nintendo Switch, mobil cihazlar, bilgisayar, PlayStation 4 ve Xbox One içindi. Oyunun geliştiricisi Epic Games, bu gelen güncellemede çoğu şey hakkında detay vermese de oyuncular bir liste oluşturmaya başladı.

Fortnite v12.60 güncellemesinde Riot Control Baton kazması geri döndü, sadece bu da değil Grappler ve Jetpack de, Party Royale moduna dâhil oldu. Sadece belirli süreçte açık olacak olan Operation: Infiltration modu da oyuna eklendi. Aynı zamanda da mod seçim ekranının arayüzü de revziyon edildi. Artık maç sonunda, markete ve eşyalara ulaşmak daha da kolaylaştırıldı, bunun için artık bilgisayar kullanıcılarının oyundan çıkmasına gerek kalmayacak.

Epic Games, Fortnite’ın 3. Sezonunun ertelendiğini onayladı, yine de 4 Haziran’dan’dan sonra ve Sezon 2’nin ardından geleceğini biliyoruz. Epic bu gecikmenin sebebinin bir sürü ekstra içerik olmasına bağladı. Bu içerikler, Travis Svott’un astronomik konseri, savaş olmayan Party Royale modu ve daha fazlası idi.

Fortnite, 2017’de Battle Royale modunu çıkarmasından itibaren Epic Games için gerçekten devasa bir başarı yakalamayı başarmıştı. Oyunun çıktıktan sonra, bu 3 sene içerisinde, oyun sadece mobil mikro alışverişlerden bile, 1 milyar dolar kazanmıştı. Elbette ki, bu sayıya Fortnite’ın konsollardaki ve bilgisayarlardaki satışları dahil edilmedi. Nisan 2020’de bile, Fortnite 44.3 milyon dolar kazandı ve altı milyon kullanıcı oyunu indirdi.

Diğer Fortnite haberlerine gelmek gerekirse de, bildiğimiz gibi oyunun yeni nesil konsollar olan PlayStation 5’e ve Xbox Series X’e çıkacağı da duyurulmuştu. Bu iki yeni nesil konsollar ise şu anki koronavirüs pandemisi yüzünden bu tatil sezonunda çıkacağı biliniyor.

Sonuç olarak bu kadar fazla başarıyı yakalamış olan Fortnite’a yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor, Sezon 3’ün de gelecek olmasıyla birlikte bakalım oyuncuları ne gibi sürprizler ve etkinlikler bekleyecek? Aynı zamanda yeni çıkacak olan konsollardaki akıbetinin ne olacağı da oyuncular tarafından merak konusu oluyor. Çünkü Unreal Engine 5 ile entegrasyona girerse Fortnite oynayanlara daha fazla görsel şölen sunabilir.