FORTNITE SEZON 3’E GEÇMEDEN ÖNCE MÜCADELELERİ TAMAMLAMAYI UNUTMAYIN!

FORTNITE SEZON 3’E GEÇMEDEN ÖNCE MÜCADELELERİ TAMAMLAMAYI UNUTMAYIN!

 

Fortnite oynayanlar 2. Kısım, Sezon 2’nin sonlarına geldiklerini zaten biliyorlardır ama acele etseler iyi olur, çünkü Sezon 3 gelmeden önce yapılması gereken bazı mücadeleler var. Overtime görevlerine ek olarak, şu an oyunda yeni bir gizli mücadele olması söz konusu. Bu gizli mücadelen de bahsetmek gerekirse, bu olay oyundaki oyuncak ayı - bahçe cücesi çekişmesine bir son verecek gibi. Bu olay şu anki sezonda yüzeye çıkmıştı. Bu sefer de, tek yapmanız gereken bahçe cüceleri ve oyuncak ayılar arasındaki ateşkesi kutlamanız gerekiyor. Bu konuda ne yapılacağını bilmiyorsanız, bu rehber size nereye gideceğinizi ve bu mücadeleyi tamamlamak için neler yapacağınızı anlatacaktır.

Bahçe Cücelerinin ve Oyuncak Ayıların Ateşkes Yaptığı Yer Neresi?

Haftalar süren çatışmadan sonra, sonunda bahçe cüceleri ve oyuncak ayılar birbirleri ile barış yapmak için adım attılar. İki taraf da şu an Ağlayan Ağaçlar Ormanı’nın doğu köşesinde ateşkes yapıyorlar. Aşağıdaki haritadan D6 kısmına denk gelen karede bu noktayı görebilirsiniz.

Bu Mücadele Nasıl Tamamlanır?

Bahçe cücelerini ve oyuncak ayıları bulduktan sonra tek yapmanız gereken şey onların ateşkesini dans etme eylemi yaparak kutlamak olacaktır. Bunu yaptıktan sonra ise bu gizli mücadele tamamlanacaktır. Böylece de 15,000 XP alacaksınız. Daha da önemlisi, böylece oyuncak ayıların ve bahçe cücelerinin bu anlamsız savaşta ailelerini kaymetme trajedisini engellemiş olacaksınız.

Fortnite’ın 2 Kısım aşamasının sona ermesine sadece birkaç hafta kaldı. Sezon 3 ise görünüşe göre 4 Haziran’da başlayacak. Bu da demek oluyor ki, bu sezon önceden tamamlamadığınız mücadeleleri yapmak için son şansınız. Makalenin başında dediğimiz gibi acele etseniz iyi olur.

Diğer Fortnite haberlerinden bahsetmek gerekirse de, Epic Games bu battle royale oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series X’e de çıkacağını söyledi. Oyun, yeni nesil konsollar için cross-play özelliğini korumaya devam edecek. Yani böylece, hesabınızı, eşyalarınızı ve ilerleyişinizi bu yeni çıkacak konsollara aktarabileceksiniz. Aynı zamanda Epic, 2021’in ortasında ise Playstation 5’teki ve Xbox Series x’deki Fortnite’ı Unreal Engine 5’e taşıyacaklarını açıkladı.