Football Manager 2020, Epic Games'te Rekor

Football Manager 2020, Epic Games'te Rekor

Football Manager 2020 şu anda Epic Games mağazasında ücretsiz ve bu, neredeyse bir yıllık oyun için oyuncularda büyük bir artışa neden oldu. Sports Interactive stüdyo yönetmeni Miles Jacobson, 1 milyondan fazla yeni oyuncunun Epic Games promosyonu kapsamında Football Manager 2020 oynamaya başladığını söyledi. Rakamları, bu yılın Mart ayında Steam'de iki hafta ücretsiz oynanırken oyunu deneyenlerle olumlu bir şekilde karşılaştırdı.

Jacobson Twitter'da, "@ EpicGames'te oyunu 2 hafta boyunca iki haftada ücretsiz Steam'imiz ile yaptığımızdan 36 saat içinde daha fazla kişinin denemesini sağlayacağız!" Dedi. Bugün itibariyle, oyun geçen perşembe Epic'i ücretsiz olarak kullanmaya başladığından beri bir milyondan fazla oyuncu Football Manager 2020'yi seçti.

Pazar günleri en yüksek eşzamanlı oyuncu sayıları olduğundan, Jacobson, Pazar günleri oyundaki oyuncu sayısını sık sık tweetler. Normal zirve 80 bin ile 90 bin oyuncu arasında ama bugünün toplamı 250 bini aşan rakamın üç katı. Jacobson, "Şimdiye kadar başardığımız en yüksek şeyin bu olduğuna inanıyorum," dedi, ancak tam olarak emin değildi. "Eğer farklı bir şey biliyorsanız, lütfen bana bildirin," diye devam etti, "Twitter araştırmasında berbatım ve Pazar günü iş istihbaratı ekiplerimi rahatsız etmek istemiyorum, bu yüzden hafızamdan gidiyorum.'' dedi.

Sports Interactive'in serisi satışları yıllardır artıyor. Football Manager 2019, geçen yıl 2 milyon satış kırdığında, seride bunu yapan ilk oldu. Bu indirmeleri satış olarak sayarsanız, Football Manager 2020'nin bir süre rekoru elinde tutacağını tahmin edeceğim.

Football Manager 2021 veya bir sonraki oyunun adı ne olursa olsun, COVID-19 nedeniyle ertelendi, ancak stüdyodan gelen son açıklama "bu yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya sürülecek yeni Football Manager oyunları olacağını" söylüyor.

Football Manager 2020 ve Watch Dogs 2 şu anda Epic Games Store'da sonsuza kadar ücretsiz olarak saklanabilir. Bu uygulama 24 Eylül'e kadar sürecek.