FIFA 21'in Yeni Kapak Yıldızı Belli Oldu!

FIFA 21'in Yeni Kapak Yıldızı Belli Oldu!

EA Sports’un uzun süredir devam eden spor serisi olan FIFA 21’i yoldayken, oyunun kapak fotoğrafındaki yıldız da belli oldu. Aynı zamanda bu sene için üç tane daha kapak stili ortaya çıktı. Madden 21 ve UFC 4 gibi, daha önceki oyunlara göre daha keskin bir çıkış yapacak gibi.

Bu senenin kapak yıldızına gelecek olursak da, kendisi Paris Saint-Germain’in 21 yaşındaki forvet oyuncusu: Kylian Mbappé. Mbappé aynı zamanda Fransa’nın milli takımında da oynuyor ve kariyeri boyunca başarı yakalamış olan isimlerden birisi. 2017’de Altın Çocuk olarak isimlendirilmişti ve daha 20 yaşındayken Ligue 1 Yılın Oyuncusu olarak seçilmişti.

Mbappé durumla ilgili şu sözleri etti;

“FIFA’nın kapak fotoğrafında olmak, benim için gerçekleşmiş olan bir hayal oldu. Bondy’deki zamanımdan tutun, Clairefontaine’e, oradan tutun Dünya Kupası’na, bu benim için başka bir mil taşı oldu. FIFA’yı zaten çocukluğumdan beri oynuyorum ve yeni nesil futbolcuları bu şekilde tanıtabildiğim için gurur duyuyorum. Diğer harika futbol oyuncuları ile aynı grupta olarak, onlarla bu onuru paylaşıyorum.”

Aşağıda kapağın standart versiyonunu görebilirsiniz, kapakta Mbappé’nin kariyerindeki birkaç an mevcut.

Aynı zamanda oyunun Champions ve Ultimate sürümlerinin de kapağı yayınlandı. Onları da aşağıda görebilirsiniz.

Ultimate SürümüChampions Sürümü

Şunu da söylemekte fayda var ki, FIFA serisinde yeni çıkan bir oyun olduğu zaman sürekli olarak kapaktaki futbol oyuncuları değişmemekte. FIFA 06’daki Wayne Rooney 12’ye kadar kapaktaydı. Ronaldinho ise FIFA 06’dan 09’a kadar kapaklarda idi. Lionel Messi ise FIFA 13’ten 16’ya kadar kapak yıldızı oldu.

EA Sports’un Genel Başkan Yardımcısı, Cam Weber basına vermiş olduğu bildiride bu senenin kapak seçimi hakkında da konuştu:

“FIFA serimiz, yeni nesil oyuncu deneyimine doğru yaklaşırken biz şunu biliyorduk ki kapağa koyacağımız futbolcu kesinlikle bizim oyunumuzun ve futbolun geleceğinin vücutlaşmış hâli olmalı idi. Kylian’ın futbola adım atışından tutun da, onun derin sosyal bağlantıları ve oynayışını sonraki seviyeye taşıma tutkusu... Bunlar bu sene vermek istediğimiz deneyimi yansıtıyor.”

FIFA 21; PS4, Xbox One ve bilgisayarlar için 9 Ekim’de yayınlanacak. Aynı zamanda da Nintendo Switch’de Legacy Sürümü de yayınlanacak. Oyun PlayStation 5 ve Xbox Series X’e gelecek olsa da iki konsolun da çıkış tarihleri henüz yayınlanmadı.