FIFA 21 Yeni Nesil PS5 ve Xbox Serisi X/S Ayrıntıları Açıklandı

FIFA 21 Yeni Nesil PS5 ve Xbox Serisi X/S Ayrıntıları Açıklandı

EA, 4 Aralık'ta PlayStation 5 ve Xbox Series X / S'ye gelecek olan FIFA 21'in yeni nesil sürümünün ilk ayrıntılarını yayınladı. FIFA 21'in mevcut nesil sürümüne zaten sahip olanlar, bu yeni sürüme yükseltme yapabilirler. EA'nın İkili Yetkisini kullanarak ücretsiz.

 

EA, geliştiricinin ultra gerçekçi futbol ortamları oluşturmasına olanak tanıyan LiveLight Rendering adlı yeni bir ertelenmiş aydınlatma sistemi ile yeni nesil FIFA için görsel kalitede büyük bir sıçrama vaat ediyor. LiveLight Rendering, dünyanın en büyük stadyumlarını her zamankinden daha ayrıntılı bir şekilde yeniden yaratmanın yanı sıra, sporun yıldızlarını serinin şimdiye kadarki en ayrıntılı oyuncu rekreasyonlarıyla hayata geçirmek için kas esnekliği ve tel bazlı saç teknolojisi ile birleştiriyor.

 

Bu arada EA Sports GameCam, TV yayınlarının görünümünden ve tarzından ilham alan yeni bir oyun kamerasıdır. Bu, bir dizi yeni maç öncesi sinematik ve oyunu kazanan hedeflerin kargaşasını yakalamak için tasarlanmış Büyük Gol Anları ile birleştiğinde, yeni nesil FIFA 21'deki her maçın sürükleyiciliğine ve heyecanına katkıda bulunacaktır.

 

Duyarlı Çoklu Dokunmatik Animasyonların eklenmesiyle oyuncu hareketi daha gerçekçi hale getirildi. Bağlantılı animasyonların görsel kalitesini ve duyarlılığını artıran 700 yeni animasyon kombinasyonu, size geçmişe kıyasla daha fazla çeviklik ve top üzerinde kontrol sağlar. Off-Ball Humanization, oyuncular yüzlerinden teri silmek veya sprint sonrası nefeslerini geri kazanmak gibi daha fazla insan davranışı sergiledikçe başka bir ayrıntı katmanı ekliyor.

 

PS5'te FIFA 21 oynuyorsanız, DualSense denetleyicinin dokunsal geri bildirimi sahada olanlara yanıt verir. Güçlü sol ayaklı çekimler, kumandanın sol tarafındaki titreşimlerle aynı zamana denk gelirken, kafa kafaya çarpışmalar yoğun geri bildirimle karşılanır. Kontrol cihazının uyarlanabilir tetikleyicileri de bir rol oynar; dayanıklılığınız azaldıkça tetikleme direnci artar, böylece bir oyuncunun yorgunluğunun kondisyonu azaldıkça etkisini gerçekten hissedebilirsiniz.

 

Aktivite Kartları, PS5'e özel başka bir özelliğidir ve doğrudan PlayStation ana ekranından en sevdiğiniz modlara geçmenizi sağlar. EA ayrıca, yeni nesil konsolun süper hızlı SSD'lerine bir Kick-Off maçı yüklemenin iki saniyeden az sürdüğünü söylüyor.