FALLOUT 76’DAN BİR SÜRÜ YENİLİK

FALLOUT 76’DAN BİR SÜRÜ YENİLİK

Bethesda, Fallout 76 için bu yılın geri kalanı boyunca sürecek olan bir yol haritası yayınladı. Böylece artık oyunda “season pass” stilinde bir eklenti, herkese açık takımlar, tekrardan dengelenmiş savaş sistemi ve ganimetler ekledi. Son olarak da Çelik Kardeşliği denilen bir eklenti duyuruldu.

Bethesda’nın bu “Sezon” sistemi bildiğimiz “season pass” sistemi gibi ve 20. Güncelleme ile oyuna gelecek. Bu sistem bir kutu oyunu gibi yapılmış, oyuncular skor puanı kazanıyorlar, her ne kadar bu oyunda S.C.O.R.E puanı olarak gözükecek olsa da... Bu sistemle birlikte oyuncular, sanal oyun tahtasında ilerleyecek ve seviye atlayacaklar. Her rütbede ise yeni bir ödül açılacağı duyuruldu, bu ödüller dış görünüş, C.A.M.P. eşyası, silah dış görünüşü, Power Armor boyaları, tüketilebilir şeyler, Perk kartları paketleri, Atomlar ve oyun içi para birimleri. Şunu da belirtmekte fayda var ki toplamda 100 rütbe olacak.

Fallot 76 güncellemeleri konusunda en güzel haberlerden bir diğeri ise oyunun Yaz Sezonu’nun tüm oyuncular için ücretsiz olacak olması. Lakin şunu da hatırlatmak isteriz ki Bethesda diğer sezonların ücretsiz olacağını belirtmedi. Diğer Fallot 76 güncellemeleri ise şöyle, oyuncular oyunda ilerleme satın alabilecekler, bu sistem ise şöyle çalışacakmış ki, bir rütbe atlamanın fiyatı 150 Atom’muş. Buna rağmen, bu özellik sezonun ilk iki haftası erişilemez olacak. Bu Sezon sistemi, oyunculara S.C.O.R.E. puanı veren, günlük ve haftalık mücadeleleri kaldırmayacak deniliyor. Aynı zamanda toplu etkinlikler ve deneyim puanı S.C.O.R.E. puanı kazanmak için başka bir yöntem.

Ayrıca Fallout 76 güncellemeleri arasında şu da var ki, 100. Rütbeye ulaşıldığında “Sezon Sonu Paketi” açılıyor. Bethesda’nın dediğine göre Sezon 1’de bu pakette Kaptan Cosmos temalı eşyalar varmış ve bu eşyalar ise epey çeşitliymiş. Bu sebeple oyuncuların 100. Seviyeye ulaşmak için yüksek motivasyonları olacak gibi gözüküyor.

“Herkes için Tek Çorak Arazi” sonbahar aylarında Fallot 76 güncellemeleri arasında yer alacak gibi. Bu da çoğu deneyimli ve yeni oyuncuyu Appalachia Bölgesi’nden çıkaracak gibi gözüküyor. Ayrıca tüm bunlar dışında, tekrardan dengelenmiş ganimet ve savaş sistemi de artık tüm oyuncular için, seviyelerine bakmadan eşitlik sağlayacak. Bu da gelişigüzel bir şekilde oyunu oynayanları baştan çıkaracak gibi gözüküyor.

Fallout 76 güncellemeleri yazımızı bitirirken de son konu olarak Çelik Kardeşliği oyuna dahil olacak, tabi ilk olarak bunun için “Herkes için Tek Çorak Arazi” çemberindeki, Steel Dawn görevlerinin bitmesi gerekiyor. Çelik Kardeşliği ile oyuna yeni NPC’ler, görevler ve refakatçiler eklenecek gibi.