Fall Guys, PC'de on milyon kopya sattı

Fall Guys, PC'de on milyon kopya sattı

Eşzamanlı oyuncu sayıları, bombalı bir lansman ayından sonra beklendiği gibi düşerken, Unity'nin Q3 mali sonuçlarından sağlanan 2020 Q3 satış rakamlarına göre Fall Guys genel olarak çok iyi gidiyor. "Unity tarafından desteklenen en büyük 3. çeyrek oyun gişe rekorları kıran oyuncular" başlığı altında yapılan açıklama, Fall Guys'ın yalnızca Steam'de piyasaya sürüldüğünden bu yana, yayıncı Devolver Digital tarafından yayınlanmasından üç hafta sonra açıklanan rakamdan üç milyon kopya kaydırdığını ortaya koyuyor.

 

Karşılaştırmak gerekirse, şu anda birimler olarak düşünebildiğim tek oyun olan Monster Hunter: World, iki yılda birkaç platformda 16 milyonun üzerinde kopya sattı. Fall Guys'ın iyi iş çıkardığını söylemek güvenlidir. Resmi Fall Guys twitter hesabı da oyunun çok canlı ve iyi durumda olduğunun bilinmesini istiyor, son tweet'te örneklendiği gibi:

oh, would ya look at that!

hi @Twitch ????????️ #GlitchCon pic.twitter.com/Gq8URfuiBV

— Fall Guys | Oliver gone ????????️ | (@FallGuysGame) November 15, 2020

 

 

Fall Guys'ın en son sezon ortası güncellemesinin yayınlanmasının ardından, Mediatonic'teki ekip şimdi 3.Sezon üzerinde çalışmaya odaklanıyor ve bu eğilime bakıldığında, muhtemelen daha fazla insanı partiye katılmaya ikna edecek.