Esports Charts, Gaming in Turkey ile birlikte Türkiye’deki Varlığını Güçlendiriyor!

Esports Charts, Gaming in Turkey ile birlikte Türkiye’deki Varlığını Güçlendiriyor!

Esports Charts, Gaming in Turkey ile olan ortaklığını duyurdu. “Gaming in Turkey nedir?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz, o yüzden cevabını verelim. Bu organizasyon ülkemizde ve Orta Doğu & Kuzey Afrika bölgesinde etkinlik gösteren, oyun ve e-spor servisi sağlayıcısıdır.

Bu ortaklık sayesinde Esports Charts, Türkiye’de daha aktif olacak. Pekala, sonraki sorumuza gelelim. “Esports Charts” nedir? Bu ajans da, e-spor etkinliklerindeki izlenme istatistiklerini paylaşan bir oluşumdur.

Anlaşmanın bir parçası olarak da Esports Charts, sitelerinin Türkçe bir versiyonunu yayınladılar. Bu da tıpkı yakın zamanda Tokyo tabanlı oyun yayıncısı olan H2 Interactive ile yaptıkları anlaşmanın sonucunda olan hamleyle aynıydı.

Esports Charts’ın eş kurucusu Igor Krivich, bu ortaklık hakkında basına konuştu:

“Orta Doğu & Kuzey Afrika bölgesindeki e-spor alanındaki gelişmeleri görmemek için kör olmak lazım. Özellikle de Türkiye’de. Bu yerel e-spor pazarında tam teşekküllü bir katılımcı olduğumuz için oldukça memnunuz ve bunu geliştirmek için elimizden geleni yapacağız.”

Açıkçası bu duyuru, bu yılın başlarında Esports Charts’ın; Fnatic, Natus Vincere, Team Liquid ve Alliance isimli e-spor organizasyonları ile tek çatı altında birleşmesinden sonra geldi.  2019’da da bu ajans StarLadder ve TSM ile birleşmişti.

Gaming in Turkey’in genel müdürü Uluç Ali Kırangil, şunları ekledi:

“Esports Charts grubu ile partner olarak çalışmak, gelecekte yapacağımız başarılı projelerin ve bölgemizde başarıların anahtarı olacak.”

Gerçekten ülkemizin ve Orta Doğu & Kuzey Afrika bölgesinin ilgi görmesi güzel. Umuyoruz ki bu anlaşma ile birlikte bu bölgelere daha fazla yatırım yapılır.