Esporda Türk-Japon işbirliği Futbolist x Planet Token

Esporda Türk-Japon işbirliği Futbolist x Planet Token

2017 yılından bu yana ilk etapta Espor alanında ürettiği içeriklerle dikkatleri üzerine çeken, kısa süre içinde ise bir Espor kulübüne dönüşerek yoluna başarıyla devam eden Futbolist; takımlarının dünya çapındaki başarıları doğrultusunda sponsorluk yatırımları almaya devam ediyor. Bu yatırımların sonuncusu; Japonya’dan dünyaya açılan, Asya pazarında büyüme kaydeden, Türkiye’de birkaç ay önce faaliyetlerine başlayan ve Espor ekosistemi odaklı bir kripto para şirketi olan Planet Token’dan geldi. Yapılan anlaşma gereği Futbolist, Espor takımlarının formalarının omuz kısmında Planet Token logolarını görünür kılacak. Anlaşma, bir yıllık bir süreci kapsıyor ve Türkiye’de bir kripto para birimi şirketinin Espora sponsorluk desteği vermesi anlamında da ilk olma özelliğini taşıyor.

Planet Token, Espor ekosisteminde ödüllerin ve turnuva girişlerinin kendi adlarını taşıyan kripto paralarla dağıtılmasını ve yapılmasını hedefliyor. Bu anlamda da Türkiye’deki bir borsada kripto paralarını satışa sunan Planet Token; ülkemizdeki bilinirliğini arttırmak amacıyla ilk adımını, yurt
dışındaki Espor turnuvalarında kaydettiği başarılarla öne çıkan Futbolist’e forma sponsorluğu desteği vererek atıyor. Futbolist’in Espordaki faaliyet alanları ise şu şekilde: FIFA (FUT, Pro Clubs), Dota 2, PUBG, PUBG MOBILE, Clash Royale, Brawl Stars, TFT ve NBA 2K.