ESI Dijital Toplantısı | En Büyük Online Espor Toplantısının İncelemesi

ESI Dijital Toplantısı | En Büyük Online Espor Toplantısının İncelemesi

Toplantı, beklenilen 500 katılımcıyı aşmakla kalmadı, aynı zamanda da oldukça iyi geçti. Hem de online toplantılarının e-spor endüstrisine ne kadar uygun olduğunu gösterdi. Endüstrinin yüzlerce tanınmış ismi, e-spor dalında kariyer yapmak için can atanlar bu online platforma toplandılar. İki gün süren bu toplantıya katılanlar, kendileriyle aynı fikirde olan insanlarla sanal olarak bir araya gelerek, toplam 5 önemli içerik konusunda detaylı bilgi edindiler.

Salgın yüzünden yapılamayan bu iş toplantılarını bir kenara koymak gerekirse, ESI Dijital Toplantısı gerçekten güzel bir alternatifti. Etkinliğin konuları ve sağlama almak istediği şeyler de, oldukça önemliydi.

COVID-19 durumu biraz daha hafiflediği ve yaralar sarılmaya başladığı zaman ve Japonya’daki e-spor sektörü kendine gelince işler biraz daha hafifleyecekti. Yine de ESI Dijital Toplantısı’nın gerçekleştiği iki gün boyunca salgın yüzünden oluşan açıklar kapandı.

FlyQuest’in icra kurulu üyesi Tricia Sugita, FaZe Clan’ın E-Spor Müdürü Erik Anderson, Formula 1’in E-Spor Müdürü Julian Tan, GRID’in icra kurulu üyesi Moritz Maurer ve ESL İngiltere’nin icra kurulu üyesi James Dean gibi isimler; markalar, sponsorluklar, yatırımlar, spor ve e-sporun yakınlaşması ve bahisler hakkında düşüncelerini ve bakış açılarını paylaştılar.

Astralis Grubu’nun Kurucusu ve Uyum Müdürü Jakob Lund Kristensen etkinlikte şunları söyledi:

“Bu beklenmedik ve zorlu şartlar altında bu toplantıya katılmak gerçekten benim için büyük bir zevkti. Bütün enerjinizi ve zamanınızı şirketinize yönelttiğiniz zaman gerçekten dışarıdaki dünyayı unutabiliyorsunuz. Bu yüzden ben bu endüstride iz bıradan diğer isimlerden ilham alma ve onların diğer önemli konulardaki görüşlerini alma konusunda oldukça mutluyum.”

Sonuç olarak ESI Dijital Toplantısı’na 500’den fazla insan katıldı ve onların çoğu da, bu özel toplantıda belki de yeni ilişkiler kurdular ve kendilerine ilham veren isimlerle aynı odada bulundular.