Diablo Immortal 2021 Küresel Sürümü Onaylandı

Diablo Immortal 2021 Küresel Sürümü Onaylandı

Diablo Immortal 2021 Küresel Sürümü Onaylandı


Activision Blizzard, Diablo Immortal'ın testin ikinci aşamasına girdiğini doğruladı.

Activision Blizzard, mobil cihazlar için tasarlanmış ücretsiz oynanabilen oyun Diablo Immortal'ın bu yıl içinde piyasaya çıkacağını doğruladı. 2021'de çıkan iki Diablo oyunundan biri olacak ve üçüncüsü daha sonraki bir tarihte çıkacak.

 

Yakın tarihli bir kazanç görüşmesi sırasında Activision Blizzard, Diablo Immortal'ın "bu yılın ilerleyen günlerinde küresel olarak piyasaya sürüleceğini" doğruladı. Bir tarih veya pencere açıklanmasa da stüdyo, oyunun sonunda testin ikinci aşamasına girdiğini söyledi. Geçen yılın sonlarında teknik alfa başladı, ancak yalnızca Avustralya'ya düştü.

 

2018'de duyurulmasına rağmen Activision Blizzard, mobil bölünme konusunda nispeten sessiz kaldı. Aralık 2020'de gerçekleşen teknik alfa dışında, oyunla ilgili son resmi haber, Diablo Immortal'ın Activision Blizzard'ın daha geniş mobil deneyimleri geliştirme stratejisinin bir parçası olduğunun doğrulanmasıydı.

 

Ağustos 2020'de Diablo Immortal'ın Barbarian, Crusader, Demon Hunter, Monk, Necromancer ve Wizard'ı içeren çeşitli sınıflarına bir göz attık.

 

Activision Blizzard, Immortal ile birlikte çalışmalarda birkaç Diablo projesine sahip. Konsollar ve PC için orijinal başlığı yeniden düzenleyen Diablo 2: Resurrected; ve açık dünyaya açılan serinin bir sonraki ana hattı olan Diablo 4. Diablo 2: Resurrected'ın bu yıl piyasaya çıkacağı söylenirken, Diablo 4'ün çıkış tarihi yok ancak 2021'de gelmeyecek.