Death Stranding'in Hayran Kitlesinden Başka Bir Garip Şey!

Death Stranding'in Hayran Kitlesinden Başka Bir Garip Şey!

Temmuz Ayı’nın başlarında Hideo Kojima’nın Death Stranding isimli oyunu bilgisayar platformlarına da gelmişti. Oyun beklenildiği gibi Kojima kadar garip olsa da, oyunun hayranlarından birisi Kojima’nın garipliğini bambaşka bir seviyeye taşıdı.

Bu ay bilgisayar platformlarına gelen oyunun yeni oluşmaya başlayan hayran topluluğu gerçekten de oyuna uygun olacak şekilde garip. Oyunun grafik ayarları ile oynayarak, Death Stranding’i gerçekten patates seviyesinde oynayanlar bile oldu. Yine de oyunun yaratıcı hayranlarından birisi daha da garip ve ürkütücü bir şey yapmayı başardı.

Oyunun bilgisayar sürümü çıktıktan sonra, Twitter kullancısı Cami Roebuck gerçekten de Death Stranding hakkında en garip ve en etkileyici şeyi yapma ödülünü almaya hak kazanmış olabilir. Hayır gözleriniz sizi kandırmıyor; evet, evet, orijinaline göre modellenmiş ve aynı boyutta olan BB, bilgisayar kasasının içerisinde oturuyor. Bridges logosu da gerçekten güzel bir dokunuş olmuş ve bilgisayar kasası da gerçekten oyunun kahramanı olan Sam “Porter” Bridges’in zırhını andırıyor ki kendisi kıyamet sonrası Amerika’da taşıyıcılık görevi yapıyordu, lakin yine de bebeği görmezden gelmek imkansız.

Küçük Lou’nun erimemesi için tüm önlemler alışmış gibi gözüküyor. Şu anki tek sorun ise onun yakınlardaki BT’leri tespit edip edemeyeceği gibi gözüküyor.

Kasanızın içerisinde BB olsa da olmasa da, son çıkan port ile birlikte Death Standing’i en iyi şekilde oynayabilirsiniz. Performansı arttırmasını ve görsel uygunluğunu bir kenara koyacak olursak, oyunun PC versiyonuna özel bir yan hikaye de var. Bu yan hikaye de Valve’ın Half Life ve Portal serilerine selam yolluyor ve dahası da bu oyunlar hakkında bazı eşyalar var. Mesela Norman Reedus’un kafasına ekleyebileceğiniz Half-Life serisinden Headcrab!

Hideo Kojima’nın 2019 senesinin Kasım ayında PlayStation 4 için çıkan oyunu GameSpot’un Death Stranding incelemesinde 10 üzerinden 9 almıştı. Kallie Plagge incelemesinde şunları demişti;

“Death Stranding hazmetmesi zor olan bir oyun. Hikayesinde birbiri ile iç içe geçmiş olan çok oyun var, saçma isimler var, basmakalıp anlar var... Oyun sizleri yanıltarak bir hikayeyi ağır bir şekilde yorumlamış gibi gözüküyor, bu yanılgı olmasa oyunun mesajı oldukça basit kalacak. Tabii ki de bu olaylar oyunun sıradan anlarında daha net bir şekilde anlaşılıyor, mesela oyunda başka bir oyuncu tarafından bırakılmış bir merdivene deli gibi ihtiyaç duyduğunuzda veya başka bir NPC’den çabalarımız için teşekkür mesajı aldığımızda. Bunlar acılı anlarımızda bile olan pozitif şeyler, aslında oyunun hikayesinde ve oynanışındaki bu sıkıntılı süreç, işleri yapmayı değer kıldığı gibi hayatı da yaşamaya değer kılıyor. Bu sabır, tutku ve aşk gerektiren bir oyun. Aslında şu anda tam ihtiyacımız olan şey.”