Cyberpunk 2077 Başlangıç ​​Kılavuzu: Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Cyberpunk 2077 Başlangıç ​​Kılavuzu: Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Cyberpunk 2077 Başlangıç ​​Kılavuzu: Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

 

Night City çok büyük ve özellikle erken yaşlarda özleyebileceğiniz çok şey var - ayağa kalkmanıza, temsilcinizi oluşturmanıza, yaşayan bir efsane olmanıza ve hayatta kalmanıza yardımcı olması için bu ipuçlarını kullanın.

 

Cyberpunk 2077, anlaşılması gereken birçok sisteme sahip devasa bir oyundur. Oyun, birçok görevle nasıl başa çıkacağınız konusunda size bir ton özgürlük veriyor ve bu, oyunun gözden kaçması kolay birçok unsuru olduğu anlamına geliyor. Özellikle ilk birkaç saatte bunalmak ve sizi daha etkili bir asker haline getirebilecek ve Night City'deki hayatınızı biraz daha kolaylaştıracak bazı şeyleri kaçırmak kolaydır. Bu kılavuzda, Cyberpunk 2077'yi oynamadan önce bilmeniz gereken en iyi başlangıç ​​ipuçlarından bazılarını ve diğer şeyleri toparladık.

 

Oyun hakkındaki tüm düşüncelerimiz için Cyberpunk 2077 incelememizi okuduğunuzdan emin olun ve Night City'de nasıl para kazanılacağı, Cyberpunk 2077'deki aşkların nasıl çalıştığı, İkonik silahları nerede bulacağınız ve hangi yaşam yolunun sizin için doğru olduğu hakkındaki kılavuzlarımızı okuyun. . Night City ile başa çıkmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

 

Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

 

1. Mesajlarınızı kontrol edin
Sosyal etkileşim, Cyberpunk 2077'nin büyük bir parçası ve V'nin telefonu sürekli olarak patlıyor ve bunu görmezden gelmemelisiniz. Çoğu zaman, Fixers'dan size işler hakkında ayrıntılar gönderen veya satın alabileceğiniz bir tekerlek setini işaretleyen aramalar ve mesajlar alırsınız. Ancak bazen Night City'de edindiğiniz arkadaşlar size bir satır düşecek. Bu mesajlar sadece konuşmaktan oyundaki en iyi görevlerden bazılarını başlatmaya kadar değişebilir. Ve mesajlara yanıt vermek, sonunda romantizm seçeneklerinin kilidini açmak istiyorsanız, gerekli görünen karakterlerle ilişkilerinizi de kurar. Cevap ver!

 

2. Kapak önemlidir

Cyberpunk 2077'nin başlarındaki muharebe eğitiminde kısaca göreceksiniz, ancak Night City'de savaşmanın gerçekten çok önemli bir yönü, siperin etkili kullanımıdır. V alçak bir duvara veya silah çekilmiş bir köşeye yaklaştığında, arkasından siper alabilirsiniz ve nişan alma düğmeniz dışarıya veya üzerinden atış yapmak için göz atmanıza neden olur. Siper almak oldukça sezgiseldir (her zaman tetiklenmese de) ve hayatta kalmak çok önemlidir çünkü birçok düşman silahı çok sert vurur ve en sert V'ler bile uzun süre cezalandırılamaz.


Hemen belli olmayabilir, ancak düşmanları hacklerken de kapak kullanabilirsiniz. Siperdeyken Tara düğmesini basılı tutun ve tıpkı bir silahı hedefliyormuşsunuz gibi dışarı bakarsınız, size düşmanları görme ve hızlı saldırılarınızı yükleme şansı verir. Tarama zamanı biraz yavaşlatır, bu nedenle savaş alanını değerlendirmek için de bir dakikanız olur. Son olarak, tüm korumanın mükemmel olmadığını unutmayın; bu nedenle, bir pozisyon zayıf görünüyorsa veya hala çok fazla hasar alıyorsanız, oradan çıkın.

 

3. Düşmanlarınızı etiketleyin

Düşmanları örtünün arkasından tararken, onları etiketlemek isteyeceksiniz. Bu, Cyberpunk 2077 önizlemeleri sırasında tamamen gözden kaçırdığım bir özelliktir, ancak özellikle gizli olmak istiyorsanız kesinlikle gereklidir. Tarama sırasında, düşmanları bir düğmeye basarak etiketleyebilirsiniz (PC'de, tarama sırasında fare tekerleğine tıklayın; konsolda, tarama sırasında R3'e basın), bu onları duvarlardan ve kapağın arkasından görünür kılar. Ayrıca saldırıya uğramış güvenlik kameraları aracılığıyla düşmanları tarayabilir ve etiketleyebilirsiniz, böylece birçok yere ayak basmadan önce düşmanların gücünü tam olarak değerlendirebilirsiniz. Düşmanları etiketlemek, gizlice onlardan daha kolay kaçınmak için harikadır. Düşmanları kapaktan ve duvarlardan vurmak için Tech silahları da kullanabilirsiniz; bu, ekranınızda etiketlendiklerinde ve parlak bir şekilde aydınlatıldıklarında çok daha kolaydır.

 

4. Nitelik puanları ve beceri puanları - farkı bilin

Birçok RPG gibi, Cyberpunk 2077 de karakterin temel istatistiklerini geliştirmek için Özellik Puanları (Güç için Vücut, hackleme için Zeka, gizlilik için Serin, vb.) Ve belirli yetenek ağacı yükseltmelerini satın almak için Perk Puanları harcadığınız bir sistem üzerine inşa edilmiştir. Seviye atladıkça her iki tür puanı da alırsınız, ancak her bir noktaya farklı şekilde yaklaşmak iyi bir fikirdir. Avantaj Puanlarınızı, oyunu nasıl oynadığınıza bağlı olarak istediğiniz yükseltmelere oldukça hızlı bir şekilde harcamaya, savaşınızı güçlendirmeye, hackleme, işçiliği ve gizli yeteneklerinizi artırmaya değer.

Öznitelik Puanlarını da hemen harcayabilirsiniz, ancak genellikle birkaçını biriktirmek ve üzerine oturmak daha akıllıca olabilir. Avantajlar size çeşitli güçlendirmeler verir, ancak Nitelik Puanları, konuşma kontrollerini geçmek, zorlu sistemleri kırmak, belirli nesnelerle etkileşimde bulunmak ve özellikle zor kapılar açmak gibi şeyler yapmak için önemlidir. Eğer birikmiş birkaç puanınız varsa, yeni bir diyalog seçeneğinin kilidini açmak veya bir görev sırasında bir kapıyı menteşelerinden ayırmak için bir beceriyi artırmak için genellikle hızlı bir şekilde harcayabilirsiniz. Sadece V'nizi yükseltmek için çok uzun süre uyumayın çünkü oyuna ne kadar derin girerseniz düşmanlar daha da güçlenir.

 

5. Sürekli hackleyin

Ancak, oyun tarzınıza göre yaptığınız eylemler için verilen Beceri İlerleme puanları da alırsınız. Örneğin, tabancaları çok kullanırsanız, tabanca kullanmak için bonusların kilidini açan beceri puanları alırsınız. Bu, oyunu nasıl oynadığınıza bağlı olarak V'nizi büyütmenize olanak tanır, aynı zamanda puanlarınızı belirli becerilere yatırmak istemeseniz bile bonuslar alabileceğiniz anlamına gelir. Bunu göz önünde bulundurarak, V'niz bir Netrunner olmasa bile, bilgisayar korsanlığını sık sık kullanmalısınız. Güvenlik kameraları gibi düşmanlara ve teknolojiye yönelik İhlal Protokolünü ve düşük seviyeli hızlı saldırıları kullanmak genellikle size çok pahalıya mal olmaz ve beceri ilerlemesi oluşturmanın kolay bir yoludur.

Süper bir bilgisayar korsanı olmak istemeyebilirsiniz, ancak bu kolayca inşa edilebilen becerilerde biraz ilerleme kaydetmek, kameraları veya savunmaları güvenilir bir şekilde kapatma yeteneği gibi bazı yararlı faydalar sağlayabilir. Ve bir terminale girmek ve biraz ekstra para kazanmak için onu kesmek her zaman buna değer.

 

6. İhtiyacınız olmadığını düşündüğünüz nadir silahları parçalayın veya satın

Cyberpunk 2077'de sürekli olarak yeni silahlar arasında geçiş yapacaksınız. Güncelliğini yitirmiş ateşli silahlarınızı yere fırlatmak yerine onları satmalı veya bileşenleri işlemek ve yükseltmek için parçalamalısınız. Başlangıçta, silahlar muhtemelen yaygın olarak bulacağınız en değerli şeylerdir, bu da onları herhangi bir satıcıya satmak, yükseltmelerinizi finanse etmek için iyi bir hareket haline getirir. Erken ne kadar çok para alırsanız, V için satın alabileceğiniz daha fazla silah ve yükseltme sizi çok daha fazla hayatta kalmanızı sağlayacak. Birçok silahı taşımanın dezavantajı, çok ağır olmalarıdır, bu nedenle, tüm kullanılmayan, gereksiz silahlarınızı, her fırsatta bir satıcıya satmaya çalışmalısınız.

Alternatif olarak, en sevdiğiniz silahları yükseltmek veya nadir silahlar üretmek için kullanabileceğiniz bazı silah bileşenlerini netleştirecek silahları parçalayabilirsiniz. Silahları parçalamak, aşırı yükünüz varsa yükünüzü hafifletmek için iyi bir yoldur ve sonunda bu bileşenlerin Nadir ve Efsanevi silahlar ve giysiler ve İkonik silahlar gibi yüksek kaliteli teçhizatınızı güçlendirmesini isteyeceksiniz. 

 

7. İkonik silahları çöpe atmayın - onları yükseltin!

Silahları parçalayıp satarken, "İkonik" olarak işaretlenmiş silahlardan kurtulmamaya dikkat etmek isteyeceksiniz. Bunlar, genellikle büyük hikaye görevleri ve yan görevler sırasında yalnızca belirli yerlerden elde edilebilen özel, benzersiz silahlardır. İkonik silahların her zaman onları normal silahlardan daha etkili kılan avantajları vardır ve seviye atladıktan ve daha güçlü ekipman bulmaya başladıktan sonra bile çoğu zaman etkili olmaya devam edeceklerdir. Bu nedenle, aşırı seviyeli olsanız bile, İkonik silahları parçalayıp satmamak en iyisidir. Bunun yerine, Üretim menüsüne gidip Yükseltme sekmesini kullanarak İkonik silahlarınızı canlı tutun.

 

8. Araçlarınızı arayın ve onları zula olarak kullanın
Dairenizde tutmak istediğiniz ancak taşımamak istediğiniz silahları, ekipmanları, kıyafetleri ve diğer çöpleri saklayabileceğiniz bir "Zula" alanı vardır. Daha az açık, ancak arabalarınızda da bu seçenek var. Sahip olduğunuz tüm araçlar - Fixers'dan satın aldığınız araçlar, başladığınız araba ve bazı görevleri tamamlayarak kazandığınız araçlar - genellikle ekipmanınızı atmak için kullanabileceğiniz sandıklara sahiptir. Arabalarınızı yolların yakınındayken de çağırabilirsiniz ve oldukça güvenilir bir şekilde görünürler, bu nedenle tutmak istediğiniz teçhizatı boşaltmak için kullanın, ancak görevler arasında taşıyamazsınız. Koleksiyonunuza erken bir kaç araba eklediğinizden emin olun, böylece ihtiyacınız olduğunda onlara sahip olabilirsiniz, çünkü erken bir hikaye etkinliği V'nin ilk arabasını bir süreliğine kullanım dışı bırakacaktır. Bunu yapmanın hızlı bir yolu, onlar hakkında aradıklarında Fixers'tan araba satın almaktır; Erken, Kahramanlar yan işini bitirmek size yeni bir araç da kazandıracak.

 

9. Netrunners: Cyberdeck'inizi ASAP'a yükseltin

Bir Netrunner veya bilgisayar korsanı olarak oynamak istiyorsanız (veya hatta zaman zaman sadece bazı çatışma sırasında hackleme yapın), başlangıçta sahip olduğunuz Cyberdeck ile fazla bir şey yapamayacaksınız. Cyberdeck'ler ne kadar RAM'e sahip olduğunuzu belirler ve düşmanlara karşı kullanmak için hızlı korsanlar donatmanıza izin verir. Sahip olduğunuz Cyberdeck ne kadar güzelse, emrinizde o kadar çok hızlı saldırı vardır. RAM eklemek de önemlidir, çünkü tüm hızlı saldırıların kullanımı RAM'e mal olur ve zamanla yavaşça şarj olur. Temel Cyberdeck'inizde birkaç hızlı saldırı yuvası ve düşük RAM bulunur, bu da düşmanları hackleme ve hatta güvenlik kameralarını uzaktan kapatma gibi yararlı şeyler yapma yeteneğinizi azaltır. Bir Cyberdeck, tam hacker rotasına gitmeseniz bile, iyi bir erken yatırımdır.

 

10. Netrunners: Quickhacks satın alın

Aynı şekilde, verimli bir Netrunner olmak istiyorsanız, güçlü hızlı saldırılara ihtiyacınız olacak. T-Bug'dan erken bir yan görev, sizi Cyberdeck'inize yerleştirmek için yeni ve daha güçlü hızlı hileler alabileceğiniz bir Netrunner mağazasına gönderecek. Düşmanların sibernetiğiyle uğraşmak veya onlara zarar vermek için Quickhacks'i kullanabilirsiniz ve bunlar, savaşta veya gizliliği korumaya yardımcı olmak için kullanışlıdır. Yine, bir ton hackleme yapmak istemeseniz bile, düşmanların dikkatini dağıtmak veya optiklerini kapatmak gibi birkaç yararlı şey yapma seçeneğine sahip olmak, gizliliği çok daha kolay ve daha etkili hale getirebilir.

 

11. Araba sür, hızlı gitme (en azından çoğu zaman)

Cyberpunk'ta kilidini açması kolay kapsamlı bir hızlı seyahat sistemi var - şehirde ne zaman hareket ederseniz, haritanızda mavi ile işaretlenmiş parlayan holografik istasyonlardan geçeceksiniz ve bunları başka bir istasyona gitmek için kullanabilirsiniz. zaten keşfettim. Erken dönemde bile, hızlı bir şekilde şehir içinde dolaşmayı çok kolaylaştıran kapsamlı bir hızlı seyahat ağı oluşturacaksınız. Harika, ancak yine de çoğu zaman hızlı seyahat yerine sürmeye öncelik vermelisiniz.

Night City'de dolaşırken, Fixers ve diğer karakterler sizi telefonla arayacak, özellikle de Street Cred'iniz tırmanırken ve siz görevleri tamamladığınızda. Bu çağrılar, silahlar, Street Cred ve deneyim puanları dahil para ve diğer ödüller için tamamlayabileceğiniz yan görevlerin ve daha düşük seviyeli konserlerin kilidini açar. Şehrin farklı bölgelerinden geçmek, Street Cred'iniz tırmanırken bu etkileşimlerin çoğunu tetikliyor gibi görünüyor, bu nedenle her zaman hızlı seyahat ediyorsanız bu fırsatlardan bazılarını kaçıracaksınız. Night City'nin sunduklarından daha fazlasına erişmek için doğal rotayı kullanın.

 

12. Özellikle sevdiğiniz karakterler için yan işler yapın

Yan İşler, Konserler ve diğer görevler aceleyle birikiyor ve bazı oldukça ilgi çekici riskleri olan ana hikayeyi ana hatlarıyla belirtmek için onları görmezden gelmek cazip gelebilir. Yine de, Cyberpunk 2077'deki en iyi anların çoğunu barındırdığı için yan içerikte uyumayın. Ayrıca sevdiğiniz ana karakterler için işler yapmaya odaklanmalısınız. Bu insanlarla ne kadar çok zaman geçirirseniz, onlarla ilişkileriniz o kadar derinleşecektir. Ayrıca en iyi görevlerden bazılarının kilidini açacak ve zamanınızı ikincil karakterlerle geçirerek oyundaki en iyi ödüllerden bazılarını kazanacaksınız.

 

13. Sık sık tasarruf edin

Söylemeye gerek yok ama sık sık tasarruf edin. Şansınız, karşılaşmalar her zaman umduğunuz gibi gitmeyecek ve ona bir şans daha vermek isteyeceksiniz. Otomatik kaydetme işlevi oldukça cömerttir, ancak bazen kendimi istediğimden biraz daha geriye giderken buldum. Bu aynı zamanda önemlidir, çünkü şüphesiz görevler bozulur ve oyun çökebilir. Ne kadar çok tasarruf ederseniz, o kadar az ilerleme kaybedersiniz. Duraklatma menüsünden de kolayca hızlı kaydedebilirsiniz.