CS:GO'da Source 2 Oyun Motoru Erken Gelebilir

CS:GO'da Source 2 Oyun Motoru Erken Gelebilir

Popüler oyun geliştiricisi Valve’ın Source 2 oyun motorunu 18 Mayıs’ta CS:GO’ya getirmesi bekleniyor. Fakat ortaya çıkan yeni bir iddiaya göre ise oyun motorunun CS:GO’ya çok daha erken bir tarihte gelecek, ama oyuncuların beklentilerini karşılamayacak.

Dünyanın en büyük video oyun geliştiricilerinden Valve, yeni oyun motoru olan Source 2’yi 2015 yılında duyurmuştu. Valve’ın yeni oyun motoru, duyurulmasından kısa bir süre sonra da Dota 2’de kullanılmaya başlanmıştı.

Oyun motorunun Dota 2’de kullanılmaya başlanması ile birlikte Counter-Strike: Global Offensive oyuncuları, CS:GO’ya da aynı oyun motorunun geleceği günü beklemeye başlamışlardı. Ancak bu bekleyiş, aradan geçen 5 yıla rağmen henüz bitmiş değil.

 

SOURCE 2’NİN 18 MAYIS TARİHİNDE GELECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

 

Geçtiğimiz günlerde Çin’in sosyal medya ağı olan Weibo’da ortaya çıkan bir iddiaya göre Source 2’nin 18 Mayıs’ta CS:GO’ya gelecekti. Son dönemde Source 2'nin CS:GO'ya geleceği sıklıkla konuşulmasından dolayı iddianın gerçek olabilme ihtimali yüksek görülmüştü.

Valve News Network YouTube kanalının kurucusu VNN Tyler, son videosunda Source 2’nin CS:GO’ya gelişi ile ilgili elde ettiği yeni bilgileri bizler ile paylaştı. Tyler, Source 2’nin CS:GO’ya geliş tarihinin beklenenden çok daha erken olacağını söylerken, oyun motorunun oyuna getireceklerinin oyuncuların beklentilerini karşılamayacağını da söyledi.

 VNN Tyler, Source 2 güncellemesinin ardından CS:GO’daki grafiklerinde beklendiği gibi büyük bir değişim olmayacağını belirtti. Tyler, yükseltmeden sonra oyunun grafiklerinin yüzde 95 oranında aynı kalacağını, Dust 2 gibi haritalarda bir grafik güncellemesi olmamasının yanında oyuncuların beklediğinin aksine Dust 3 gibi haritaların da olmayacağını da vurguladı.

Ünlü YouTuber, Source 2’ye geçişin harita oluşturucular için ise faydalı olacağını söyleminde bulundu. Açıklamalara göre oyunun popüler harita oluşturucuları FMPONE ve ZooL, yeni oyun motoru ile bizlere daha iyi,kaliteli haritalar sunabilecek.

Source 2’nin CS:GO’ya gelmesinin ardından Dota 2’de olduğu gibi önce bir açık beta sürümünün olacağı, açık beta sürümünün bütün oyunculara ulaşmasının ise aylar süreceği iddia edildi.

VNN Tyler’ın CS:GO’ya gelecek Source 2 oyun motoru ile ilgili öne sürdüğü en önemli iddia ise  oyun motorunun geliş tarihi ile ilgili oldu. Güvenilir kaynaklardan bilgi aldığını söyleyen Tyler, birkaç gün içinde Source 2’nin CS:GO’ya resmen geleceğini söyledi.