Chivalry 2, Cross-Play Özelliği ile Geliyor!

Chivalry 2, Cross-Play Özelliği ile Geliyor!

Kanın gövdeyi götürdüğü, ortaçağ temalı sevilen oyun Chivalry’i duymayan kalmamıştır. Oyunun ikincisi olan Chivalry 2, Xbox One’a, Xbox Series X’e, PlayStation 4’e, PlayStation 5’e ve bilgisayarlara geliyor. Oyunun her versiyonunda cross-play (çarpraz oynanış) olacak ve bu hem yeni çıkacak olan konsolları, hem de şu anki konsolları kapsayacak.

Torn Banner’in başkanı olan Steve Piggott, basına: “Chivalry 2’deki destansı ortaçağ savaşları kendisi gibi destansı ve devasa oyuncu kitlesini hak ediyor.” demişti. “Tüm dünyadaki oyuncuların, beş oyun platformunu kullanarak oyuna gelip, çelik çarpıştırmasını ve en iyi yakın dövüş sistemini deneyim etmelerini görmek için sabırsızlanıyoruz” diye de devam etti.

Oyun normalde E3 2019’da açıklandı ve bu kanlı ortaçağ oyununda bir savaşta toplam 64 kişi bulunabiliyor. Oyun gelişmiş savaş sistemlerini ve alt class’ları kapsıyor, artık oyunculara eskiye nazaran daha fazla kişiselleştirme imkânı tanıyor. Ayrıca Chivalry 2’de serbest kombo sistemi var, bununla birlikte daha gerçekçi yakın dövüş hamleleri yapabiliyorsunuz. Oyundaki diğer yeniliklerden de bahsedelim. Büyük ölçekli savaşları simüle edebilmek adına kuşatma silahları oyuna eklenmiş. Aynı zamanda uzuvlarınızı veya silahınızı kaybetmenize rağmen savaşa devam edebiliyorsunuz. Orta-çağ oyunlarını sevindiren oldukça güzel yenilikler... Oyunun birincisi çoğu kişi tarafından sevilmişti, umuyoruz ki ikincisi de ilkinin başarısını sürdürebilir.

Oyuncuların aklına takılan bir diğer soruna gelelim. Oyun Unreal Engine’in hangi sürümünü kullanacak? Oyun sadece yeni nesil gelecek olan konsollar için yapılsaydı, kesinlikle Unreal Engine 5 tercih edilirdi ama oyun aynı zamanda şu anki konsollara da geleceği için Unreal Engine 4 ile yapılıyor.

Bu çok oyunculu ortaçağ savaş oyunu 2020’de tüm bu bahsettiğimiz konsollara ve PC’ye gelecek. Bilgisayarlarda ise  Chivalry 2’ye sadece Epic Games Store aracılığı ile ulaşabiliyor olacaksınız. Oyunun Steam sürümünün de 2021’de geleceği söylentileri var. Bilgisayar kullanıcıları, oyunun kapalı Alpha moduna aşağıdaki linkten kayıt olabilirler:

https://mailchi.mp/tornbanner/chivalry2newsletter

Oyunun Alpha testleri devam ederken, sonraki aşamanın ne zaman olacağına dair herhangi bir bilgi bulunmamakta.

Açıkçası oyuncuların farklı konsollarda olmalarına rağmen tek bir yerde toplanabilmeleri çok hoş. O yüzden cross-play özelliği bu oyuna yakışmış.