Call of Duty’nin 4. Sezonunda Sürpriz Bir Karakter Var!

Call of Duty’nin 4. Sezonunda Sürpriz Bir Karakter Var!

Call of Duty: Modern Warfare yeni sezonunu ve içeriklerini yayınlamaya hazırlanıyor ve Sezon 4’ün fragmanında bu sezon hakkında ne gibi beklentilere sahip olmanız gerektiğine dair ipucuları var. Serinin en ikonik karakterinden birisinin olduğu sezon ise ertelendi. Orijinal Modern Warfare üçlemesinin sevenleri, gerçekten o karakterin kim olduğunu öğrendikleri zaman mutlu olacaklar.
Call of Duty’nin yeni sezonu, 3 Temmuz’da çıkacaktı ama Minneapolis polis memuru Derek Chauvin’in George Floyd’u öldürmesi sebebi ile ertelendi. Sezon 4 hakkında ise bir fragman yayınlandı bu fragmanda da serinin oldukça sevilen karakteri olan Captain Price’ın dönüşü doğrulandı. O aynı zamanda Modern Warfare’in grafiklerinin geliştirildiği sürümünün hikaye modunda da karşımıza çıkacak ve oyunun hikayesinde kritik bir yolu olacak. Hatta devam oyununda bile olacak.


Sezon 4 hakkında neler bildiğimize bir göz atalım. Lakin şunu belirtelim ki Call of Duty’nin 4. Sezonun ne zaman çıkacağı henüz duyurulmadı.
Fragmanın üzerinde yazılı olan Twitter mesajında ise, Activision şunları demişti,”Bu hikaye daha sonuna bile yaklaşmadı.” Fragmanda gerçekten de oldukça fazla hikaye içeriği var ve tweet büyük ihtimalle buna yönelikti. Aynı zamanda da Price’ı da fragmanda görüyoruz. Doğal olarak da, tüm Call of Duty oyunlarındaki gibi bol bol silahlı çatışmalar ve riskli helikopter manevraları da elbette gözümüzden kaçmıyor.
Fragmanda aynı zamanda Price’ın, Modern Warfare’de oynanılabilir bir karakter olacağı söyleniliyor. Hepsi bu da değil aynı zamanda da Warzone’un battle royale modunda da olacakmış, tıpkı Simon “Ghost” Riley’in Sezon 2’deki hâli gibi. Lakin eğer durum gerçekten de böyle olursa, Price’ı sadece oyunun battle pass’ının premium hâlini alanlar alabilecek, tıpkı Ghost gibi. Aynı zamanda fragmanın sonuna baktığımız zaman Price’ın yanında Gaz’ı da görebiliyoruz.
Klasik olarak oyunların yayınladığı yaz aylarına giriş yapmışken bazı söylentiler sıradaki Call of Duty hakkında fısıldıyorlar. Bu söylentiler yine sıradaki oyunun Treyarch tarafıdnan geliştirilen Black Ops: Cold War olacağı yönünde. Yakın zamanda gelebileceği söylense de henüz net bir bilgimiz yok.