Call of Duty’deki En Güçlü Silahlardan Birisine Nerf Gelecek!

Call of Duty’deki En Güçlü Silahlardan Birisine Nerf Gelecek!

Bu sene içerisinde bizlere tanıtılan Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone’da epey can yakan ve tehlikeli bir silah var! Bu silahın adı da “Grau 5.56 Saldırı Tüfeği” olarak geçiyor. Şimdiden oyundaki en tehlikeli silahlar arasında ve sizi oldukça zor durumlardan kurtarabiliyor. Hem de yakın ve uzak mesafeli durumlara uyum sağladığı için oyuncuların vazgeçilmezi oluyor. Çoğu kişi bu silaha çok güçlü dediği için Inifinity Ward, bu silaha ileride bir güncellemeyle “nerf” atacak, yani biraz daha dengeleyecek.

Call of Duty: Modern Warfare oyununun ortak tasarım yönetmeni Joe Cecot, Twitter’da takipçilerin sorularına yanıt veriyordu ve oyunun geliştirici ekibinin, sezon ortası güncellemelerle birlikte bazı silahlara dengeleme getireceğini söyledi. Grau’nun ne zaman “nerf” yiyeceğine dair tam bir tarih yok ama bu işlem gerçekleşeceği zaman sizlerle tam güncelleme notlarını paylaşacağız.

Oyuncular arasında Grau’nun “nerf” alacağına dair epey bir söylenti vardı, hatta bu silah için oyunun dengesinizi bozan M4A1’den daha güçlü bir silah olduğunu söyleyenler de ortaya çıktı. M4A1 zaten Modern Warfare’deki en kuvvetli silahlardan birisi idi, dehşet verici bir menzili vardı ve çok hızlı ateş ediyordu. Her durumda sizi kurtarıyordu diyebiliriz.

Açıkçası silahlara dengeleme gelecek olması oldukça hoş bir haber. Çünkü çok kuvvetli silahlar hem oyunun online mekaniğini bozuyor, hem de herkes en güçlü silahı tercih edeceği için oyunu sıkıcı kıldığını söyleyebiliriz. Elbette ki her silahın birebir aynı güçte olması imkânsız ama olabildiğince her silah farklı durumlarda iş yapabilmeli.

Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone yeni içerikler almaya devam ederken, gözlerimiz ister istemez bu sene gelecek olan potansiyel yeni Call of Duty: Black Ops oyununa kaymıyor değil. Şu an detaylar bilinmiyor ama Cold War’a dönecek olursak,oyunun geliştirilmesini etkileyen global pandemi olan koronavirüse rağmen bu sene çıkacak gibi. Call of Duty severler yeni oyunun gelişiin heyecanla bekliyor olmalılar, ama bu süreç boyunca çıkmış oyunlara gelen güncellemeler firmanın oyunlarla ilgilendiğinin bir göstergesi gibi gözüküyor.