Call of Duty League, 2021'de PC'ye taşınıyor

Call of Duty League, 2021'de PC'ye taşınıyor

Lig daha önce PlayStation 4 konsollarında oynadı.

Call Of Duty League, PlayStation 4 konsollarında oynandığı için genellikle kapsamadığımız bir Ligdir. Bu, 2021 sezonu için değişecek, ancak Lig bugün 2021 için PC'lere taşındığını söyledi. Bununla birlikte, şaşırtıcı bir şekilde, rekabette fare ve klavye kurulumlarının kullanılmasına izin vermeyecektir.

Lig," bugün Lig, pro team yarışmasını 2021 sezonundan itibaren PC + denetleyicisine taşıyacağını duyurdu " dedi. "Bu, tüm profesyonel maçların PC'de oynanacağı ve tüm profesyonel oyuncuların kendi seçtikleri Lig onaylı bir denetleyici kullanması gerektiği anlamına gelir."

"Call Of Duty League Yarışması, önümüzdeki sezon için denetleyicilerin özel kullanımını sürdürecek. Bu değişiklik, oyunculara oyun için en iyi şekilde çalışan Lig onaylı denetleyici stilini seçmelerine izin vererek genişletilmiş denetleyici seçimi sağlar. Çevre birimleri ile ilgili daha fazla ayrıntı ve kurallar gelecekteki bir tarihte yayınlanacaktır."

Call Of Duty League'in konsollardan uzaklaşması, ancak oyuncularının oyunla aynı şekilde etkileşime girmeye devam etmesi konusunda ısrar etmesi bana garip geliyor. Üst düzey CS:GO veya Overwatch League maçlarında kullanılan denetleyicileri görmemenizin bir nedeni var: oradaki düğme ezme tomurcuklarıma saygı duyuyorum, ancak her şey eşit, bir fare ve klavye bir esneklik, hassasiyet seviyesi sağlar.

Benim tahminim, ligin şu anki oyuncularına, herkesi havuza atmak ve en iyisini ummak yerine, ayarlamayı yapmak için iyi bir zaman vermek istediği ve 2022 sezonu için "tam PC" yi alacağımız. 

Lig ayrıca, Call Of Duty League için bir besleyici olarak hizmet veren açık, amatör bir devre olan Call Of Duty Challengers'ın 2021 için çapraz platform olacağını açıkladı-ancak CoD League Yarışması gibi, denetleyicilerin kullanımını gerektirmeye devam edecek.