Bu Hafta PS5 Duyurusu Beklemeyin

Bu Hafta PS5 Duyurusu Beklemeyin

Sony, "beklentileri yönetmek" için PS5 duyurularından söz ediyor.

Bu hafta yeni nesil Xbox haberleri için önemliyken (Microsoft bunu bu hafta gerçekten duyurmayı planlamasa bile) Sony, en azından hemen değil, davayı takip etmeyeceklerini açıkça belirtti. Yeni PlayStation haberleri çıkacak olsa da Sony, bunun yeni konsolla değil, oyunlar ve PSVR ile ilgili olacağına söz verdi.

Bu haftanın başlarında, saygın bir sızıntı, uzun süredir söylentilere konu olan Xbox Series S ile birlikte 299 $ fiyat ve 10 Kasım çıkış tarihini ortaya çıkardı. Sızıntı, Microsoft'un çekirdeklere sızmasına neden oldu ve bu ayrıntıların doğru olduğunu onayladı ve resmi olarak Xbox Series S'i piyasaya sürdü. Sızıntı, Series X'in 10 Kasım'da 499 $ 'lık bir fiyatla piyasaya sürüleceğini öne sürdü, ancak bu ayrıntılar Microsoft tarafından henüz doğrulanmadı.

Sony'nin PS5 için fiyatlandırma ve çıkış tarihlerini hemen takip etmesini bekleyenler büyük hayal kırıklığına uğrayacak. PlayStation blogundaki bir gönderide Sony Interactive Entertainment'tan Gillen McAlister, hafta boyunca PSVR'ye odaklanan yeni oyun duyuruları ve güncellemeleri içeren bir PSVR spot ışığını duyurdu.

Gönderideki bir sorumluluk reddi beyanı şu şekildedir: "Her şey oyunlarla ilgili. Bu nedenle, beklentileri yönetmek için PS5 ile ilgili hiçbir haber olmayacak." Sony daha önce mevcut PSVR kulaklığının PS5 ile çalışacağını onaylamış olsa da, bu sorumluluk reddi muhtemelen söylentilere göre ikinci nesil PSVR 2'ye de atıfta bulunuyor.

Yeni nesil Xbox detaylarından bazıları artık açıkken, Sony'nin PS5'teki resmi haberleri bırakması sadece bir zaman meselesi.