Blizzard Entertainment 30. Yılını Küresel Oyun Topluluğuyla Birlikte Kutluyor

Blizzard Entertainment 30. Yılını Küresel Oyun Topluluğuyla Birlikte Kutluyor

Diablo II: Resurrected, Blizzard Arcade Koleksiyonu, World of Warcraft Classic ve Hearthstone genişleme paketleri ve çok daha fazlası şu anda BlizzCon.com üstünden gerçekleşen ÜCRETSİZ çevrimiçi topluluk etkinliğinde duyuruldu.

 

Blizzard Entertainment'ın yıllardır topluluğu ve oyun dünyasını onurlandırmak için düzenlediği etkinliğin tamamen sanal ortamda gerçekleşen versiyonu BlizzConline™ geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. 

Etkinliğin açılış töreninde şirketin başkanı J. Allen Brack ve Blizzard ürünlerinin geliştirici liderleri, geçmişi gözden geçirdi ve geleceğe dair heyecan verici planlarını açıklayarak şu oyunları ve oyun güncellemelerini duyurdu:

  • Gelmiş geçmiş en başarılı PC oyunlarından biri Diablo II: Resurrected ile geri dönüyor. Blizzard'ın klasik aksiyon rol yapma oyunu ve onun ödüllü genişleme paketi Lord of Destruction'ın eski oyuna sadık kalınarak yeniden geliştirilen sürümü, ilerleyen aylarda Windows PC'nin yanı sıra ilk kez konsollara geliyor.
  • Ayrıca Blizzard karanlık bir sinematik tanıtım ve yeni bir oynanış videosuyla Diablo IV'ün yeni oyuncu sınıfı Rogue (Düzenbaz)'ı paylaştı. Düzenbaz, hızlı, ölümcül ve hareketli bir sınıf ve görülmemiş bir esnekliğe sahip. Düzenbaz oyuncuları düşmanlarına saldırmak ya da onları tuzağa düşürmek için pek çok farklı seçeneğe sahip. Ayrıca zehirler, gölge büyüleri ve özel tekniklerle çatışma becerilerine arttırabilecekler. 
  • Blizzard, bu yıl da bir sürü içerik getirmeye hazır. Popüler ücretsiz dijital kart oyunu Hearthstone'un Grifon Yılı, önümüzdeki haftalarda oyuncularla buluşacak. Ayrıca yeni Hearthstone yılında oyuna köklü değişiklikler getirecek kartlardan oluşan yeni bir Core (Ana) Set ve oyuncuların özgün Hearthstone kartlarının 2014'te yayınlanmış halleriyle desteler kurup rekabet etmesine olanak tanıyacak yeni Klasik oyun formatı da eklenecek.
  • Grifon Yılı'yla birlikte 2021'in ilk Hearthstone genişleme paketi Forged in the Barrens da çıkacak. Bu paket, milyonlarca maceracının efsanelerini yazmaya başladığı simgeleşmiş World of Warcraft® bölgesinden ilham alıyor ve şu anda www.playhearthstone.com üstünden ön siparişle alınabilir.
  • Yılın ilerleyen aylarında Blizzard, oyuncuların Warcraft evreninden pek çok kudretli karakteri toplayıp onlara taktiksel savaşlarda seviye atlattıkları, tek oyunculu ve rekabet merkezli bir oyun modu olan Hearthstone Mercenaries'i çıkaracak.
  • World of Warcraft içinse Blizzard, kısa süre önce çıkan Shadowlands genişleme paketi için sonraki aylarda gelecek ilk büyük içerik güncellemesi olan Chains of Domination'ı duyurdu. Ayrıca bu paketle birlikte yepyeni bir bağış yoldaşı (charity pet) programı düzenlenecek. Bağış hedeflerine ulaşıldıktan sonra tüm modern Wow® oyuncuları maymun Bananas ve tembel hayvan Daisy olmak üzere iki farklı yoldaşa erişebilecek. Bunların yanı sıra Blizzard, sevilen World of Warcraft genişleme paketinin özüne sadık kalarak yeniden geliştirilen sürümü Burning Crusade Classic™'in sonraki aylarda çıkacağını duyurdu. Burning Crusade Classic oyuncuların World of Warcraft aboneliklerine hiçbir ek ücret gerekmeden eklenecek.
  • Blizzard'ın Windows PC'deki  yıldönümü temalı Kutlama Koleksiyonu'nun ve konsollardaki Blizzard® 30. Yıl Koleksiyonu'nun bir parçası olarak veya yine konsollarda tek başına alınabilecek Blizzard Arcade Koleksiyonu, Blizzard'ın popüler konsol oyunları The Lost Vikings, Rock N Roll Racing ve Blackthorne'un modern platformlar için iyileştirilmiş dijital sürümlerini içeriyor.

Altı ayrı kanalda düzenlenen etkinlikte Blizzard ürünleri ayrıntılı bir şekilde incelendi. Ayrıca şirketin popüler takım tabanlı nişancı oyununun sabırsızlıkla beklenen devam oyunu Overwatch 2'nin ve yakında mobile çıkacak devasa çok oyunculu aksiyon rol yapma oyunu Diablo Immortal'ın geliştirme süreçlerinin perde arkası da paylaşıldı. Blizzard, Diablo Immortal'ın bölgesel test sürecinin ilk aşamasını kısa süre önce tamamladı. Test katılımcılarından oldukça olumlu tepkiler alan şirket, önümüzdeki aylarda daha fazla test gerçekleştirmeyi planlıyor. 

Bunların yanı sıra izleyiciler benzersiz espor gösteri maçlarına da tanık oldular. Bu maçlarda StarCraft ve StarCraft II'nin efsanevi profesyonel oyuncuları birbirleriyle yüzleti ve mevcut Overwatch Ligi™ şampiyonu San Francisco Shock, profesyonel oyunculardan, topluluğun tanıdık yüzlerinden ve çok daha fazlasından oluşan bir rüya takımıyla mücadele etti.