Black Ops Cold War Çapraz Oynamayı Destekleyecek

Black Ops Cold War Çapraz Oynamayı Destekleyecek

Oyuncular CoD: Black Ops Cold War ilerlemelerini, konsol nesilleri arasında bile herhangi bir platforma taşıyabilecekler.

Bu yılki yeni Call of Duty oyunu Call of Duty: Black Ops Cold War, yeni bir konsol neslinin zirvesine geliyor, ancak bu, oyunun oyuncu tabanını segmentlere ayırmayacak. Bu haftaki Multiplayer Reveal etkinliğinde Activision, Black Ops Cold War'un konsol nesilleri boyunca bile çapraz oynamayı ve çapraz ilerlemeyi destekleyeceğini teyit etti ve hepsinin nasıl çalışacağına dair birkaç ayrıntı daha paylaştı.

Activision'ın blogunda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, Black Ops Cold War ilerlemesi oyuncuların Activision hesaplarına bağlanacak, böylece farklı platformlar arasında özgürce geçiş yapabilecek ve ilerlemelerini nereye giderse gitsinler aktarabilecekler. Bu, yeni nesil konsollar için de geçerlidir; Örneğin oyuncular PS4'te oyuna başlayabilir ve daha sonra bu konsol bu yılın sonlarında piyasaya çıktığında tüm ilerlemeleri bozulmadan PS5 sürümüne geçebilirler.

Çapraz ilerlemeye ek olarak, Black Ops Cold War çapraz oyunu destekleyecek, böylece oyuncular diğer platformlardakilerle parti yapabilecekler. Activision'ın açıkladığı gibi, "Black Ops Cold War ile, tüm bir Multiplayer partisi, yeni ve mevcut nesil konsollar ve PC dahil olmak üzere mevcut beş platformda oyunu oynayan beş oyuncudan oluşabilir."

Black Ops Cold War, geçen yılki Modern Warfare'in yerini alsa da, oyun, Modern Warfare'in bağımsız battle royale modu olan Warzone ile bazı içerik ve ilerlemeleri paylaşmaya devam edecek. Hem Black Ops Cold War hem de Warzone, birbiriyle bağlantılı bir savaş geçişine ve depoya sahip olacak, böylece Black Ops Cold War'un savaş geçişinde açılan içerik Warzone'a taşınacak ve bunun tersi de geçerli olacak.

Call of Duty: Black Ops Cold War 13 Kasım'da PS4, Xbox One ve PC için başlıyor. Bu, hem Xbox Series X hem de Series S'nin 10 Kasım'da piyasaya sürülmesinden sonra, ancak Activision'ın yeni nesil sürümü henüz açıklanmadı. oyun satışa sunulacak. Ancak şirket, yeni nesil yükseltmelerin tüm oyuncular için ücretsiz olmayacağını doğruladı. Call of Duty: Black Ops Cold War ön sipariş kılavuzumuzdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Oyunun piyasaya sürülmesinden önce, Activision ayrıca bir Black Ops Cold War betasına ev sahipliği yapıyor.

Activision, çok oyunculu akış sırasında Call of Duty: Black Ops Cold War ile ilgili bir ton başka ayrıntıyı ortaya çıkardı. Yeni bir çok oyunculu fragmana ve Zombies moduna ilk bakışımızı aldık ve yeni Fireteam modunu öğrendik.