BenQ ZOWIE, Helix eSports ile Ortak Oluyor!

BenQ ZOWIE, Helix eSports ile Ortak Oluyor!

ZOWIE, Amerika espor teknoloji ve elektronik bölümü şirketi BenQ, “espor deneyimini” geliştirme amacıyla Helix eSpor şirketi ile ortak olacağını duyurdu.

Bu anlaşmayla birlikte ZOWIE, Helix eSports oyunculuk ve sanal gerçeklik merkezlerini kapsıyor olacak. Aynı zamanda Helix eSports’un resmi oyuncu monitörü partneri de olmuş olacak. Buna ek olarak da ZOWIE, sıradaki mücadeleler için ödüller de sağlayacak.

Helix eSports’un, BenQ ZOWIE ile olan partnerliğinden önce, bu espor kulübü oyun ekipmanları konusunda geçen ay Razer ile anlaşmıştı. Bundan sonra ZOWIE’nin monitör markaları, topluma açık oyuncu alanlarında ve Helix Espor’un VIP odalarında bulunacak. Böylece oyuncular daha iyi deneyim elde etme fırsatı yakalayabilecekler.

Helix eSpor’un eş kurucu ortağı, Murphy Vandervelde basına şunları dedi:

“Espor konusunda kendimizi daha da geliştirmek için ZOWIE ile olan ortaklığımız hakkında oldukça mutluyuz. Konu rekabete gelince oyuncularımıza en iyi ekipmanları vermek isteriz. Biz oyun merkezlerimizi tekrardan açtığımız zaman, oyuncularımıza ZOWIE’nin sağlamış olduğu yeni monitörleri ve teklifleri sunacağımız için heyecanlıyız.”

Helix eSports’un Amerika’da iki şirketi var: bir tanesi New Jersey’de, yeni kurulan yerleri ise Massachussetts’te. İki yeri de COVID19 pandemisi yüzünden kapanmıştı ve Haziran’ın 25’inde tekrardan açıldılar. Üçüncü yerleri de, New Jersey’de ve yakında açılacak.

BenQ Amerika’nın Müdürü, Steve Yang bu anlaşma hakkında şunları dedi:

“Helix eSports oyunculara bir araya gelmeleri ve yeteneklerini geliştirmeleri, aynı zamanda bir topluluk oluşturmaları için güvenli bir ortam tanıyor. Biz de onların mekanlarındaki ekipmanları geliştireceğimiz için gerçekten oldukça mutlu hissediyoruz. ZOWIE monitörleri inovatif olarak oyunculara yeni bir kapı aralıyor, biz Helix eSports oyuncularının bizim oyuncu monitörlerimizi gelecek olan turnuvalarda kullanacakları için heyecanlıyız.”

Espor ve oyun şirketlerinin birliktelikleri Batı’da popülerleşmeye devam ediyor. Helix eSports’un global bir pandemiye rağmen böyle bir anlaşma yapması biraz garip gözükse de ilerisi için gerçekten yararlarına olacak gibi gözüküyor. Ekipmanlar bakımından da gelişecek olmaları da aynı zamanda güzel gözüküyor. Diliyoruz ki iki taraf için de yararlarına olacak olan bir birliktelik olur ve  umuyoruz oyuncular da yeni monitörleri beğenir.