Asus ROG Özel Mekanik Klavye Anahtarı

Asus ROG Özel Mekanik Klavye Anahtarı

Asus, Twitter'da bir fotoğrafla dalga geçti ve önümüzdeki hafta bir duyuru yapacak.

Twitter'da, Asus ROG'nin resmi global hesabı, önümüzdeki hafta duyurulacak bir şeyin yarı gizemli bir görüntüsünü yayınladı. Bir bakışta, kesinlikle bir klavye anahtarına benziyor, bu yüzden buna klavye anahtarı diyelim.

Bu merak uyandıran şey, Asus ROG'nin 1 Eylül'de saat 14: 00'e kadar bir geri sayım zamanlayıcısına bağlanmasıdır. Bu, GPU oluşturucunun bir sonraki etkinliğini tanıtmasının yaygın olarak beklendiği Nvidia'nın yaklaşan GeForce Özel Etkinliği ile aynı gün olacak. Amper tabanlı nesil grafik kartları.

Asus ayrıca aynı gün için bir etkinlik planladı: Meta Buffs lansman etkinliği. Bunun, şirketin kendi üçüncü taraf Ampere kartlarını duyurma şansı olduğunu varsayarsınız, ancak belki de oyuncular için daha fazla deposu vardır.

Klavyeler ve grafik kartlarının, her ikisinin de PC ile kullanılması dışında pek ortak noktası yoktur. Aynı gün bir klavye anahtarını duyurmak, Nvidia'nın yeni GPU'larının gölgesinde kalacağı için garip bir karar gibi geliyor.

Yeterince ilginç bir şekilde, 2 Eylül saat 13:00 ET'de "Built for Brilliance" etkinliği için ayrı bir geri sayım sayacı var. Bu geri sayım zamanlayıcısının arka plan görüntüsü, teaser görüntüsünün arka planıyla daha tutarlıdır.

Her halükarda, tuş anahtarındaki ROG logosunu seçebiliriz, belki de bunun Cherry MX anahtarı değil özel bir tasarım olacağını önerebiliriz. Merkezi gövde de Cherry anahtarı ile aynı hizada görünmüyor ve Logitech'in Romer-G anahtarına çarpıcı bir benzerlik gösteriyor. Twitter başlığındaki bazı kullanıcılar, bunun çalışırken değiştirilebilen bir anahtar olabileceğine inanıyor, ancak bu kaçınılmaz olarak bu anahtarların içine girecekleri son klavye PCB'sine inecek.

En iyi tahminimiz, resimde görülen kasanın altından dışarı çıkan görünür metal pimler olmadığı için Asus'un kendi optik anahtarını hazırladığıdır. Ancak, bu sadece bu belirli render ile ilgili bir gözetim olabilir.