Assassin's Creed Valhalla Ön Siparişi

Assassin's Creed Valhalla Ön Siparişi

Assassin's Creed Valhalla, bu Kasım ayında PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One, PC ve Stadia'da piyasaya çıkıyor. Bu çok sayıda platform ve ayrıca seçim yapabileceğiniz dört sürüm var.

Bu Kasım ayında, Assassin's Creed Valhalla, yakın zamanda Viking Çağı'nda Assassin's Creed'i yeniden tanımlayan açık dünya RPG yapısına devam ediyor. İlk olarak 17 Kasım çıkış tarihiyle duyurulan Valhalla, Xbox One Series X ve Series S çıkış tarihiyle eşleşecek şekilde 10 Kasım'da PS4, Xbox One ve PC'de (Uplay ve Epic Games Store aracılığıyla) yayınlanacak. Valhalla, yeni nesil konsollarda mevcut olacak: PS5 ve Xbox Series X. Bu, Valhalla'nın (Stadia dahil) altı platformda oynanabileceği anlamına geliyor. Bir Assassin's Creed oyunu olarak, Valhalla'nın ön sipariş verirken seçebileceğiniz birden fazla sürümü olduğuna bahse girebilirsiniz. Tüm sürümler şimdi PS4, Xbox One ve PC'de ön sipariş vermek için mevcuttur ve şu anda Amazon ve Walmart'ta güzel bir indirim alabilirsiniz.

Valhalla, bu tatilde yeni nesil konsollar piyasaya çıktığında Xbox One'dan Xbox Series X'e ve PS4'ten PS5'e ücretsiz yükseltme yapacak. PS4 için fiziksel bir sürüm satın alırsanız, yeni nesil geliştirmelerle oynamak için diski PS5'inize yerleştirmeniz gerekir. Aynısı Xbox One'dan Series X'e kadar geçerlidir. Dijital sürüm PS4 ve Xbox One sahipleri yeni nesil sürümü indirebilecekler. Dolayısıyla, her iki nesil konsolda oynamak için oyunun yalnızca bir sürümünü satın almanız gerekecek ve bu tatilde PS4 sürümünü alıp ücretsiz olarak PS5'e yükselterek biraz tasarruf edebilirsiniz.

Assassin's Creed Valhalla, dokuzuncu yüzyılda Vikingler için bir kargaşa döneminde geçiyor. Klanlarını Norveç'in savaştan harap olmuş vatanından İngiltere'ye bir maceraya götüren bir Viking akıncısı olan Eivor olarak oynuyorsunuz. Eivor erkek ya da kadın olarak oynanabilir ve Ubisoft, dövüşünün Viking dövüş tarzlarından ipuçları alacağına söz veriyor, çift kullanım ve daha fazla düşman çeşitliliği içeren elden geçirilmiş bir savaş sistemi. Serinin son yinelemeleri gibi Valhalla, lansman sonrası DLC'ye erişim sağlayan bir sezon geçişine sahip olacak.

Ubisoft franchise'ına bir sonraki giriş hakkında daha fazla bilgi için, Assassin's Creed Valhalla hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şeyi derlememize göz atın. GameSpot, Valhalla anlatı tasarımcısı Derby McDevitt ile merakla beklenen oyun hakkında da konuştu. Valhalla'nın hem Origins hem de Odyssey ile bağlantı kuracağını öğrendik ve hikaye anlatımı hayranların alıştığından farklı bir yapıya dayanacak. İskandinav tanrıları sayesinde Valhalla'dan Savaş Tanrısı titreşimleri alıyorsanız, McDevitt, Ubisoft'un İskandinav mitolojisini ele almasının daha sağlam olacağını söyledi.