Among Us Sahtekar Tespit Rehberi - Bir Katil Nasıl Tespit Edilir

Among Us Sahtekar Tespit Rehberi - Bir Katil Nasıl Tespit Edilir


Among Us başınızı ısırmadan önce bir sahtekarı görmenize yardımcı olabilecek birçok küçük hediye var - hayatta kalmak için bu ipuçlarını kullanın.

 

Among Us çoğu zaman, oynadığınız kişilerin hangisine güvenilemeyeceğini belirlemek gibi zor bir işiniz olacak - ideal olarak onlar sizi öldürmeden veya uzay geminizi sabote etmeden ve gemideki herkesi öldürmeden önce. Kimin bir sahtekar olduğunu ve kimin sadece gergin olduğunu bulmak Among Us ana işinizdir ve aynı zamanda sistemleri ve banka puanlarını kendi başınıza onarmak için geminin etrafında dolaşmaktır. Ancak, birisinin ölümcül niyetini tespit etmek çok zor olabilir, özellikle de geminizdeki başka bir oyuncunun size aktif olarak yardım edip etmediğini veya sadece öyle yapıp yapmadığını her zaman söyleyemeyeceğiniz için.

Neyse ki, oyuncuların sizin tarafınızda olup olmadıkları ya da sadece beyninizi atıştırmak için bir şans bekledikleri konusunda size ipuçları verebilecek birçok şey var. Bir sahtekarın kimliğine dair size tüyo verebilecek şeylerin hızlı bir listesini derledik. Aklınızı kendinize saklayın, çevrenizdeki herkesi izleyin ve aranızdaki canavarın anlatan işaretlerini tanımlayın ve Among Us'dan canlı çıkabilirsiniz.

Diğer taraftan, bir sahtekar olarak geçip mürettebatın geri kalanını öldürmek için yardım arıyorsanız, sahtekar olarak etkili bir şekilde yalan söylemeniz gerekir.

 

Ölen Kişiye En Yakın Kişi Genellikle Yapmıştır

Bu kolay, ancak bahsetmeye değer: Bir odadan çıkan birini geçip hemen ardından bir ceset bulursanız, kaçan tarafın sorumlu olma ihtimali son derece yüksektir. Bir cesedi gören ve sahtekar olmayan herhangi biri, çoğu durumda, hemen rapor eder ve sahtekâr değilseniz, girdiğiniz her odayı pusuda bekleyen düşmanlar için kontrol etmek için bir teşvikiniz vardır - yani muhtemelen onunla aynı odada olsaydın cesedi gördüm. Bu kusursuz bir kanıt değil, ancak çoğu zaman, olay yerine en yakın olan kişi suçlusunuz, bu yüzden en azından onlara bir göz atın.

 

Kimi ve Nerede Gördüğünüzü Takip Edin

Among Us'ın büyük oyunlarda - en iyi tür - toplamda 10 oyuncuya ve üç sahtekarlığa sahip olabilirsiniz. Faaliyetleri ve davranışları hakkında bilgi almak için kendinize güvenmeniz gerekir, özellikle de uzaya oy verdiğiniz oyuncunun bir insan mı yoksa bir şey mi olduğu konusunda bilgilendirilmemeniz için kurallar belirlenmişse. Yapabileceğiniz en iyi şey, gemide kimlerin hareket ettiğini, hangi genel alanda ve ne yapıyor gibi göründüklerini takip etmeye çalışmaktır. Gerekirse haritayı kullanın.

Herkesin nerede olduğunu veya en azından onları en son ne zaman gördüğünüzün farkında olduklarına dair bir fikriniz olduğunda, daha fazla bilgi geldikçe eğitimli tahminler yapabilirsiniz. Navigasyon bölümünün yakınında bir ceset rapor edilirse ve iki oyuncu görürseniz bu yöne giderseniz, kime göz kulak olacağınızı bilebilirsiniz. Bu bilgiyi mutlaka paylaşmak zorunda da değilsiniz - sahtekarlara gerekenden fazlasını devam ettirme. Ancak, en olası şüphelilerinizin hareketlerine göre kim olduğuna dair kafanızda bir kadro tutabilirseniz, kanıtları çok daha hızlı toplarsınız.

 

Görevleri Olabildiğince Öğrenin

Among Us zorlanan oyuncular oyunu içten dışa öğrenirler, çünkü burada bilgi güçtür. Sahtekarlar görevleri tamamlamazlar, ancak genellikle öyle yapıyorlarmış gibi yaparlar. Hangi görevlerin hangi odalarda olduğunu ve ne kadar sürdüklerini (veya birden çok adımlarının olup olmadığını) biliyorsanız, bu bilgiyi çapraz sorgulamada birinin ayağına takmak için kullanabilirsiniz. Perry Mason şapkanı tak ve işe git.

 

Sahtekarlar, İnsanları Tek Başına Almaya Çalışacak

Among Us çoğu oyunda, herhangi bir şüpheli sahtekarlığı etkisiz hale getirmenin en iyi yolu, sadece yanlarına takılmak veya kendinizi üç veya daha fazla gruplar halinde tutmaktır. Sahtekarların gözlemlenmekten hoşlanmadıklarını çok geçmeden fark edeceksiniz; Başarılı bir cinayet işleyemeyecek kadar büyüdüğü anda bir gruptan sıçrayan herhangi biri, daha fazla araştırma yapılmasını gerektirir. Ve eğer sizi takip eden biri için endişeleniyorsanız, diğer insanları arayarak ve onlara yaklaşarak onları ifşa edebilirsiniz - artık lezzetli bir hedef olmadığın anda kuyruğunuz ayrılırsa, muhtemelen canavar.

Genel olarak, diğer oyuncuların görüş alanında kalmak istersiniz, ancak onlardan, niyetle yaklaşmadan sizi kolayca öldüremeyecekleri kadar uzakta olmak istersiniz. Biri sizi kovalıyor gibi görünüyorsa, genellikle sizi öldürme şansları olduğunu düşündükleri iyi bir tahmindir. Kimseyi uyarma fırsatım olmadan, sahtekarların beni gemide kovaladığı durumlar yaşadım. Biri sizi veya başka bir oyuncuyu inatla takip ediyorsa, kendinize nedenini sorun ve ardından acil bir toplantıyı arayın.

 

Kendi Başına Dolaşan İnsanlar Şüphelidir

Sahtekarların diğer sahtekarlar tarafından öldürülmekten korkması gerekmez ve bu çoğu zaman bilinçsizce cesaretlendirir. Mürettebat oyuncuları, bir odayı kiminle paylaştıkları, bir koridorun ilerisini veya bir odayı ne kadar görebilecekleri ve yalnızlarsa onları neyin beklediği konusunda endişelenmeleri gerektiğini bilirler - sahtekarlar bunu yapmaz. Birinin kendi başına yola çıktığını görürseniz, Among Us harika bir stratejisi olmayan birini görüyor olabilirsiniz veya bir planı uygulayan bir sahtekar görmüş olabilirsiniz.

Bununla birlikte, şüpheli canavarları gözlemlemeye çalışıyorsanız, canny sahtekarların sizi en büyük tehdit olarak tanımlayabileceğini ve merakınızı size karşı kullanabileceğini unutmayın. Son zamanlarda Among Us'daki oyunların çoğunda kendimi Columbo oynarken buldum ve en azından bir kez şüpheli görünen bir sahtekar, ne olduğunu tam olarak anlayamadan beni öldürmek için beni karanlık bir odaya çekerek şüphelerimi bana çevirmeyi başardı.

 

Sahtekarlar Kolayca Sıkılıyor Görünüyor

Aramızdaki her mürettebat üyesi karakteri, oyunu kazanmak için gerçekleştirecek bir görev listesine sahiptir. Bunların hepsi, geminin etrafında dolaşmayı ve gemiyi tekrar hareket ettirmek için bazı mekanik eylemleri tamamladığınız veya basit bir bulmacayı çözdüğünüz farklı panellerle etkileşim kurmayı gerektirir. Yine de herkesin farklı görevleri vardır, bu yüzden görevlerinizi tamamlayan bir başkasını görmeyeceksiniz. Bu, insanları kullanırken genellikle panellerin başında duran insanları göreceğiniz anlamına gelir.

Yani sahtekâr olmaları dışında. Bir oyuncunun, görevlerini yapan diğer insanlarla dolu bir odaya girmesini izlerseniz, onlara göz kulak olun. Sahtekarların bu odalarda yapacak bir işi yok, bu yüzden onların meşgul olan diğer oyuncularla dolup taştığını, etrafta biraz durduklarını ve sonra havalanmalarını sıklıkla göreceksiniz. Orada yapacak bir şeyleri yoksa neden bu odalardan birine girsinler? Cinayet hedeflerini umuyorlardı, hiçbir şey bulamadılar ve daha savunmasız birini bulmak için uzaklaştılar.

Sabırsız sahtekarlar, aldatmaları için yeterince çaba sarf etmeyerek kendilerini ele verecekler. Birisi sebepsiz yere odadaymış gibi görünüyorsa, nedeni muhtemelen birini öldürmeye çalışmaktır. Zaten kesinlikle gemiyi tamir etmemek.

 

Çok Hızlı Hareket Eden Herkes Bir Sahtekârdır

Among Us'da bir sahtekar belirlemeye çalışıyorsanız, etrafınızdaki diğer oyuncuları takip etmek için çok zaman harcarsınız, özellikle de bir şüphelinin takım arkadaşlarınızdan birini öldürme şansı elde etmesini engellemeye çalışıyorsanız. Bazen, bir köşede kaybolmalarını sağlamak için birini takip ediyor olabilirsiniz - bir dakika, tam önünüzdedirler ve sonra, gitmişlerdir. Birisi, peşinden koşarken aniden sizi geride bırakmanın bir yolunu bulmuş gibi görünüyorsa, büyük olasılıkla bir sahtekardır.

Uzaylı tarzı dolandırıcıların geminin havalandırma deliklerini kullanabilecek tek karakterler olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Havalandırmaya giren veya çıkan bir kişiyi tespit edin ve onu hemen rapor etmelisiniz çünkü onlar kötüdür. Ancak birisinin havalandırma deliği kullandığını görmemiş olmanız, onun yaptığına dair eğitimli bir tahminde bulunamayacağınız anlamına gelmez. Hareket hızına geliyor: Among Us' daki tüm karakterler aynı hızda hareket ediyor. Bu, birisinin onu takip ediyorsanız, çoğu durumda sizi doğrudan kaybetmesinin imkansız olması gerektiği anlamına gelir. Ama peşinde olduğunuz sırada birisi aniden ortadan kaybolursa, gözünüzün önündeki bir deliğe atlayarak sizi kaçırmış olma ihtimali yüksektir.

 

Görev Çubuğu Gerçeği Ortaya Çıkarabilir

Yukarıda anlatılan sahtekar, panelleri onarmak için çalışan insanlarla dolu bir odada yapacak hiçbir şey bulamayacak ve tek başına ve kolay bir hedef olan birini arayarak yürüyüp gidebilir. Daha becerikli bir sahtekar, mürettebat rolünü oynayacak, ancak panellerin yanında durup görevleri tamamlarmış gibi yapacaklar. Akıllı olanlar, hangi görevlerin hangi panellerde yer aldığını hatırlamaya bile çalışabilirler, böylece onları size tarif edebilirler.

Bununla birlikte, görevleri tamamlamış gibi davranan bir sahtekarla karşılaştırıldığında, görevleri gerçekten tamamlayan bir mürettebat üyesini sık sık anlayabilirsiniz. İşin püf noktası, mürettebat görevlerini tamamlayıp gemiyi düzelttikçe yavaşça dolan ekranın üst kısmındaki yeşil görev çubuğunu izlemektir. Görev çubuğu oldukça güvenilirdir; Bir ekip üyesi bir görevi tamamladığında, çubuk gerçek zamanlı olarak dolar. Birisi numara yaptığında görev çubuğu tepki vermez. Elbette bu her zaman tamamen kusursuz değildir, çünkü diğer oyuncular geminin başka bir yerinde başka görevleri tamamlıyor olabilir ve bu da size yanlış negatifler verebilir. Ancak görev çubuğunu izlemek, sizi başından atmaya çalışan bir sahtekarı tespit etmenin en güvenilir yollarından biridir.