Among Us 2 mevcut oyunda devam eden çalışmalar lehine iptal edildi

Among Us 2 mevcut oyunda devam eden çalışmalar lehine iptal edildi

Studio Innersloth, zaten çok büyük olan oyuncu tabanını parçalamak istemiyor.

Açıklanmasından bir ay sonra, Aramızdaki birdenbire devasa "çok oyunculu uzay gizeminin" devamı iptal edildi. İptaller söz konusu olduğunda, nispeten hoş karşılanan bir durum: Studio Innersloth, orijinal oyun üzerinde çalışmaya (ve düzeltmeye) devam etmeyi seçti.

Innersloth yaptığı açıklamada, Aramızdaki kod tabanı hantal ve modası geçmiş olsa da, ani popülaritesi göz önüne alındığında üzerinde çalışmaya devam etmenin mantıklı olduğunu yazıyor. Elbette bu, stüdyodan beklenenden çok daha büyük bir oyuncu tabanı için uyarlamak için çok fazla çalışma anlamına geliyor.

Gönderide, "Aramızda 2'yi iptal etmeye karar verdik ve bunun yerine tüm odağımızı Aramızda 1'i geliştirmeye verdik," yazıyor. "Aramızda 2 için planladığımız tüm içerik bunun yerine Aramızda 1'e gidecek."

"Bu muhtemelen daha zor bir seçim, çünkü oyunun temel kodunun derinliklerine inmek ve birkaç parçasını yeniden çalışmak anlamına geliyor."

Stüdyo meşgul olacak gibi görünüyor. Oyunun yaygın Twitch popülaritesine ani yükselişinin ardından sunucuları, hala ele alınan bir durum olan bir darbeyle başa çıkmaya başladı. Daha heyecan verici bir şekilde, yeni bir aşama ve bir arkadaş sistemi gibi renk körü desteği ufukta.

Geçen ay devam filmini duyuran Innersloth, orijinal oyunun "bu kadar büyük olmak için yaratılmadığını" ve sonuç olarak "mevcut şeyleri bozmadan daha fazla şey eklemenin son derece zor" olduğunu belirtti. Yine de, oyuncu tabanını böylesine niş bir unvanın parçalarına ayırmak büyük bir risktir, bu yüzden insanların halihazırda sahip olduğu oyunu düzeltmek muhtemelen akıllıca bir hareket olacak.