Amazon’un MMO Oyunu Hakkında Yeni Bilgiler

Amazon’un MMO Oyunu Hakkında Yeni Bilgiler

Amazon’un yakın zamanda çıkacak olan “New World” isimli MMO oyunundan yeni haberler var. New World geçtiğimiz günlerde oyundaki karakter gelişim hissiyatına dair bilgiler verdi. Elbette ki ilk olarak bunun için oyunun çıkması gerekiyor. Hepsi bu da değil, aynı zamanda oyuncuların sahip olacakları yetenekler için biraz daha bilgi verildi.

2019 senesindeki The Game Awards’da tanıtılan New World, Amazon’un MMO pazarındaki ilk adımı. Amazon’un MMO konusundaki çalışmaları arasında çoğu kişiyi heyecanlandıran bir oyun da var. Bu isim de en köklü ve en büyük fantastik evrene sahip olan isim; Lord of the Rings. Amazon sadece bunlarla da sınırlı kalmadı, Crucible isimli TPS çok oyunculu bir savaş oyunu da yayınladı. Oyunların çıkış tarihi koronavirüs salgını yüzünden geciktiğinden beri New World hakkında yeni bilgiler yoktu. Lakin son haberlerle; oyundaki yeteneklere, gelişime, Aeturnum’da statların nasıl çalışacağına ve oyunun ayarlarına dair bilgiler geldi.

New World’ün resmi websitesi oyuncuların seviye atlayarak kazandığı çeşitli yetenekler ve özellikler hakkında oldukça fazla bilgi verdi. Karakter gelişimi konusuna gelirsek, New World’de karakterler oyunun genel üç kategorisinde uzmanlık kazanabiliyor, bunlar: Genel Özellikler, Ticaret Yetenekleri ve Silah Ustalığı.

Genel Özellikler ile birlikte farklı statlara puan atayabiliyor olacağız. Böylece New World’ün dünyasındaki düşmanlara devasa ölçüde karşı koyabileceğiz. Diğer bir yandan da, Ticaret Yetenekleri ile karakterler, bir şeyler üretebilecek ve kabiliyet kazanabilecek. Bu kabiliyetler; mücevher üretimi ve mühendislik gibi şeyler. Bunlarla birlikte Aeturnum’daki maceramız biraz daha kolaylaşacak. Son olarak oyundaki Silah Ustalığı kategorisi ise oyunculara gerçekten oldukça fazla özgürlük tanıyor. Oyundaki her bir karakter, oyundaki tüm silahlarda ustalaşabilir. Aynı zamanda oyundaki silahların iki yetenek ağacı var, böylece kişiselleştirme imkânı ortaya çıkıyor.

Oyundaki yetenekler oyuncuları öyle yerlere götürüyor ki, kendinizi kiraz toplarken de, terzilik yaparken de bulabilirsiniz. Ticarete de yönelebilirsiniz, savaşa da. Yine de Amazon’un MMO’sunu bekleyenler biraz daha sabretmek zorunda. Çünkü koronavirüs yüzünden oyunun tarihi 25 Ağustos’a ertelenmişti. Amazon’un New World isimli MMO oyunu çıktığı zaman ise bilgisayar üzerinden oynanabilecek.