16 Eylül'de Gelecek PS5 Showcase Etkinliği: Fiyatı Öğrenecek Miyiz?

16 Eylül'de Gelecek PS5 Showcase Etkinliği: Fiyatı Öğrenecek Miyiz?

Etkinlik, lansman oyunları da dahil olmak üzere birinci taraf ve harici stüdyoların oyunlarına odaklanacak.

Sony, 16 Eylül Çarşamba günü planlanan yeni bir PlayStation 5 gösterisini duyurdu. Etkinlik, konsolun gelecek oyunlarına odaklanacak. Gelecekte mevcut olanların yanı sıra piyasaya sürülen oyunlara da bir bakış içerecektir. Henüz PS5'i satın almaya karar vermediyseniz, bu sizin şansınız olabilir.

Etkinlik hem Twitch hem de YouTube'da gösterilecek ve yaklaşık 40 dakika sürecektir. Donanım odaklı olmaktan ziyade oyun odaklıdır ve birinci taraf ve üçüncü taraf oyunlarda güncellemeler içerecektir. Spider-Man: Miles Morales ve Ratchet & Clank: Rift Apart'ın sistemin lansmanına yakın bir tarihte yayınlanmasının planlandığını biliyoruz. Hiçbirinin kesin bir çıkış tarihi yok. Demon's Souls gibi diğer oyunların henüz yayın penceresi yok. Call of Duty: Black Ops Cold War'un PS5 sürümü için de resmi bir tarih yok, ancak Microsoft'un sistemlerinden üç gün sonra yayınlanıyor. Bunun PS5 için bir lansman başlığı olarak mevcut olması kesinlikle büyük bir anlaşma olacaktır.

Sony, PS5'in çıkış tarihini veya fiyatını henüz açıklamadı, ancak Microsoft, Xbox Series X / S'nin 10 Kasım'da piyasaya sürüleceğini açıkladığına göre artık başka seçeneği olmayabilir. X Serisi 500 dolara mal olurken, daha azı - Güçlü S Serisi 300 dolara mal olacak. Bu strateji, PS5 ve PS5 Digital sistemleri arasındaki tek farkın bir disk sürücüsü olduğu Sony'nin stratejisinden farklıdır. İki PS5 sistemi arasındaki fiyat farkının neredeyse o kadar büyük olması pek olası değildir. Dahili özellikler Xbox Series X'e çok benziyor. Bu, bu Kasım ayında ikisi arasında eşitlik anlamına gelebilir.